Kolejny sprawdzian

W środę będziemy mieli okazję sprawdzić formę naszych piłkarzy przed zbliżającym się sezonem. O godz. 17:00 na pierwszej płycie stadionu przy Wita Stwosza zawodnicy Chrobrego podejmą nowosolski Dozamet.

Do tej pory rozegraliśmy 4 mecze kontrolne z wyżej sytuowanymi drużynami, raz tylko trafiając do siatki rywala. Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że zdecydowanie lepiej zostać sprawdzonym przez silniejszych, by w efekcie wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski, które pozwolą wyeliminować błędy. Wydaje się, że już w sobotnim spotkaniu ze Śląskiem zostało to zrobione. Potwierdza to trener Kujawa, uważający, że gra „pomarańczowo-czarnych” powoli zaczyna się zazębiać. Oby. Liczymy na to, że jego słowa znajdą urzeczywistnienie na boisku w najbliższych sparingowych potyczkach, w których to przeciwnik będzie pozwalał na więcej, przynajmniej teoretycznie. Wbrew pozorom przepaść pomiędzy pojedynkami kontrolnymi a tymi ligowymi nie jest duża, co w przypadku naszej drużyny w ostatnich latach było systematycznie udowadniane, poprzez przekładanie się na sezon.

Finiszu wciąż nie znajduje sprawa transferów. Jak zapewnia klub, jeszcze w tym tygodniu wiele powinno się wyjaśnić. Ostatnio testowani gracze to m.in. bramkarz Mariusz Bardelski czy też tacy zawodnicy jak Kamil Chicewicz, Piotr Adamczyk i Kamil Nitkiewicz.
Ciekawy przebieg kariery ma ten pierwszy – 23-latek, urodzony w Łodzi, bronił już barw m.in. ŁKS-u i RKS-u Radomsko. Nitkiewicz natomiast jeszcze tego lata przebywał na testach u wrocławskiego II-ligowca.