Koparki poszły w ruch

Z lekkim opóźnieniem rozpoczęła się budowa kompleksu rekreacyjnego przy ul. Wita Stwosza. Dyrekcja Głogowskich Obiektów Sportowych zapewnia jednak, że wszelkie terminy będą dotrzymane.
Pierwsze prace miały rozpocząć się pod koniec lipca. Później przełożono termin na wrzesień. Ostatecznie jednak roboty ruszyły kilka dni temu.– Pewien poślizg wynika z opóźnień związanych z uzyskiwaniem pozwoleń budowlanych – informuje prezes GOS Robert Musiał. – M.in. czekaliśmy na zgodę na rozbiórkę kilku starych budynków.
Na placu budowy pojawiły baraki i maszyny budowlane. Na pierwszy ogień do rozebrania poszły garaże oraz jedna z kas. W następnej kolejności przyjdzie czas na dawny budynek klubowy. Tym zadaniem zajmuje się poznańska firma Buck Recykling.

Będzie światło

R. Musiał uspokaja, że wszelkie terminy będą dotrzymane. – Zgodnie z harmonogramem, w lutym zostanie oddana do użytku trzecia płyta boiska ze sztuczną nawierzchnią, a na wiosnę druga płyta z trybunami na 300 miejsc – mówi. – Dzięki temu, w rundzie wiosennej piłkarze Chrobrego będą mieli gdzie grać, gdy remont przeniesie się na stadion.
Nieustannie również trwają prace projektowe, a raczej ich kosmetyka. – M.in. Stowarzyszenie Sympatyków Chrobrego Głogów zaproponowało postawienie jupiterów na głównej płycie – dodaje prezes. – Jest to na razie zbyt droga inwestycja, ale wykonamy przyłącza. Dzięki nim, takie urządzenia będą mogły pojawić się w przyszłości.
Prezes dodał, że na obiekcie zostanie zamontowane sztuczne oświetlenie. Postawionych będzie sześć jupiterów na trzeciej i drugiej płycie. – Zgodnie z umową z Mitexem, wszelkie prace projektowe mają zakończyć się w listopadzie – mówi R. Musiał. – Dotyczy to również uzyskania różnych pozwoleń formalno-prawnych.

Szukają firm

Pewne problemy mogą pojawić się z wykonawcami. – Zależy nam na tym, aby poszczególne etapy budowy realizowały głogowskie firmy – twierdzi prezes. – Muszą być one jednak konkurencyjne do innych. Na przykład do rozbiórki wybraliśmy firmę z Poznania, bo głogowska chciała to zrobić za trzykrotnie wyższą ceną. Z kolei boiska ze sztuczną nawierzchnią wykona spółka L&P z Głogowa.
Zgodnie z terminarzem, basen odkryty ma być gotowy w kwietniu 2007 r., stadion we wrześniu, a basen kryty w styczniu 2008. Inwestycja kosztować będzie ponad 34 mln zł.

źródło: Gazeta Lubuska