Kto? Kogo? Z kim? Dlaczego?

Choć pokonanie rezerw Zagłębia Lubin w finałowym pojedynku okręgowego Pucharu Polski łatwym zadaniem nie będzie, postanowiliśmy wybiec trochę w przyszłość. Jak wiemy, na zwycięzcę rywalizacji szczebla okręgowego czeka jeszcze wcale nie krótka droga do centralnych rozgrywek. Wcześniej trzeba wygrać całą rywalizację, jaka odbywa się w województwie dolnośląskim, czyli to dwie kolejne potyczki.

W ostatnich latach było tak, że drużyny z okręgu legnickiego i jeleniogórskiego trafiały na siebie w fazie półfinałowej. Jeśli identycznie będzie i tym razem, zwycięzca z pary Chrobry/Zagłębie II zmierzy się, w na pewno pojedynku wyjazdowym, z Piastem Zawidów bądź Nysą Zgorzelec. To właśnie te dwie ekipy spotkają się ze sobą w finale okręgu jeleniogórskiego.
Pucharowe zmagania odbywają się ponadto w dwóch innych okręgach – wrocławskim i wałbrzyskim. W obu na polu bitwy pozostały po 4 zespoły. W pierwszym nasz ligowy rywal, Gawin Królewska Wola, a także Ślęza Wrocław, z którą przed laty stoczyliśmy pamiętny bój o pozostanie w II lidze, Pogoń Oleśnica i Motobi Kąty Wrocławskie. W drugiej natomiast cały czas walczą Górnik Wałbrzych, Lechia Dzierżoniów, Kryształ Stronie Śląskie oraz 1985 Szczawno Zdrój.