LDJ: czerwona kartka, złamana ręka i pęknięta kostka, ale Chrobry wygrywa

W 26 kolejce Ligi Dolnośląskiej Juniorów Chrobry Głogów pokonał na wyjeździe Nysę Zgorzelec 4:2 (2:2), a tym samym uniknął przekroczenia jedną nogą ligowej granicy. Za wygraną zapłacił jednak słono. Kontuzje wyeliminowały z dalszej części sezonu Jakuba Przymusa i Pawła Łysowskiego. Drugi został w szpitalu w Zgorzelcu, gdzie pod narkozą przeszedł operację złamanej z przemieszczeniem ręki. Ponadto w tym meczu sędzia aż trzykrotnie karał zawodników czerwonymi kartkami. Zwyciężyli też juniorzy młodsi. Ci zrobili to w stosunku 3:2, choć gonili od 0:2.

Po raz kolejny oba mecze juniorów poprowadził Tomasz Ficner. Decyzją zarządu będzie to robił do końca sezonu. Na stanowisku szkoleniowca starszej drużyny zastąpił więc Lucjana Stelmacha.

Tomasz Ficner, trener JS: To nawet nie był mecz, tylko wojna. Założyliśmy sobie agresywną postawę i to od początku realizowaliśmy, na co gospodarze nie pozostali obojętni, przypłacając to dwiema czerwonymi kartkami. Dziś zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Szczególnie w środku, bo środkowi pomocnicy dogrywali dobre piłki. Dopiero po koniecznym zejściu Jakuba Przymusa w 25 minucie, który zawody okupił pękniętą kostką, zrobiło się więcej chaosu. Na drugą połowę znów wyszliśmy z ostrym atakiem, co przyniosło efekt. W 60 minucie przykrego, będącego wynikiem ferworu walki urazu nabawił się Paweł Łysowski, który doznał złamania ręki z przemieszczeniem. Cieszy, że drużyna się nie poddała. Mało tego, walczyła jeszcze bardziej zdecydowanie. To pierwszy krok w stronę utrzymania i możemy być dobrej myśli. Martwią za to kontuzje Jakuba Przymusa i Patryka Łysowskiego. Obaj w tym sezonie już nie zagrają.

Tomasz Ficner, trener JM: To dziwne spotkanie, bo nagle zrobiło się 2:0, choć wcześniej nawet nie było ku temu powodów. Zareagowaliśmy zmianami, korektą w ustawieniu, a determinacja całego zespołu sprawiła, że ten podniósł się z kolan. Ten całkowicie zajechał rywali, którzy w końcówce w ogóle nie mieli sił. Wynik mógł być wyższy.

LDJS: Nysa Zgorzelec – Chrobry Głogów 2:4 (2:2)
Bramki (Chrobry):Sanojca x2, Piotrowski, Belica.
Chrobry: Zieleziński – Ryś, Jakubiak, Golec, Szewczyk, Łysowski (60 Belica), Ratajewski, Przymus J. (25 Maksymczuk), Piotrowski, Grzesińki (82 Kycej), Sanojca (85 Niedośpiał).
Żółte kartki (Chrobry): Szewczyk, Przymus J., Jakubiak, Belica, Ratajewski.
Czerwone kartki Golec 87 (za dwie żółte).

LDJM: Nysa Zgorzelec – Chrobry Głogów 2:3 (0:0)
Bramki (Chrobry): Kozołubski x2, Rudnicki.
Chrobry: Góra – Gruszecki, Kuczyński (60 Zieliński), Kuczer (50 Rudnicki), Jaworski (50 Przymus P.), Fidah, Haniecki, Kozak (50 Rutkowski), Oborski, Kozołubski, Belica (41 Zdobylak).
Żółte kartki (Chrobry): Kuczyński, Gruszecki, Kozołubski.