LDJ: Juniorzy starsi pną się w górę

Ze zmiennym szczęściem zagrali dziś w spotkaniach z Moto-Jelczem Oława juniorzy Chrobrego. Starsi po niezwykle emocjonującym spotkaniu wygrali 3:2, a bramka na wagę trzech punktów padła w 90 minucie gry. Juniorom młodszym powtórzyć tej sztuki się nie udało i w starciu z rówieśnikami z Oławy przegrali 0:2.

Lucjan Stelmach, trener juniorów starszych Chrobrego: Początek meczu to wzajemne badanie się. Nam ciężko było się odnaleźć na grząskim boisku, bo wcześniej mieliśmy tylko jeden trening na trawie. Przez to byłem pełen obaw przed spotkaniem. Na szczęście szybko się ogarnęliśmy, bo na drugą połowę zespół wyszedł bardzo zmotywowany i z pełnym zaangażowaniem. Znacznie lepiej wytrzymaliśmy trudy pierwszych 45 minut, w których było bardzo dużo biegania. Dzięki temu od tego momentu to my przeważaliśmy. Z naszej strony tych bramek powinno paść więcej, ale najważniejsze, że to wreszcie nam dopisuje szczęście, o co jesienią było trudno. W bramce bardzo dobre zawody rozegrał Mariusz Zieleziński. Wyróżnić warto także Kacpra Rysia, który powrócił do nas z Mielca, Kamila Piotrowskiego oraz Michała Morawskiego.

Tomasz Ficner, trener juniorów młodszych Chrobrego: Gratulujemy starszym zawodnikom, bo oni są najważniejsi. My od października po raz pierwszy zagraliśmy na naturalnej trawie. W dodatku zadanie utrudniły problemy kadrowe, między innymi przez choroby piłkarzy, przez co na ławce mieliśmy tylko dwie osoby. To żadne usprawiedliwienia, ale wszystko nagle zebrało się do kupy i w efekcie pierwszą połowę zagraliśmy tak, że płakać się chciało. W dodatku sędzia podyktował – jestem w stu procentach przekonany – niesłuszny rzut karny dla gospodarzy, z czego wziął się gol, z kolei w drugiej to nam zabrał „jedenastkę”. W drugą część drużyna weszła naładowana, przez co miejscowi w zasadzie nie schodzili z własnej połowy. Zabrakło jednak kropki nad i przy kilku stworzonych okazjach. Sumując, pierwsze koty za płoty. Poczekajmy jeszcze z dwa, trzy tygodnie, a będzie lepiej.

LDJS: Moto-Jelcz Oława – Chrobry Głogów 2:3 (2:1)
Bramki (Chrobry): Morawski 15, Piotrowski 75 90.
Chrobry: Zieleziński – Gil (34 Łysowski), Ryś, Szewczyk, Jakubiak, Kuczyński (60 Niedośpiał), Ratajewski, Morawski, Piotrowski, Grzesiński, Kycej (50 Sanojca).
Żółte kartki (Chrobry): Gil, Jakubiak, Piotrowski.

LDJM: Moto-Jelcz Oława – Chrobry Głogów 2:0 (2:0)
Chrobry: Góra – Haniecki, Żelazowski, Jaworski, Drewnowski, Oborski, Kozak, Rutkowski (50 Rudnicki), Kuczer, Zdobylak (65 Przymus P.), Belica.
Żółte kartki (Chrobry): Haniecki, Drewnowski, Żelazowski.