LDJ: starsi pogrążają się w dołku, młodsi idą jak burza

W tym sezonie jeszcze nie zdarzyło się tak, by jedna kolejka w całości była udana dla obu naszych juniorskich zespołów. Nie zmieniła tego 6 seria LDJ-ki. Juniorzy starsi przegrali z Górnikiem Wałbrzych 1:2 i zamykają ligową stawkę. Zupełnie inne nastroje panują w szeregach juniorów młodszych, którzy, zwyciężając 3:0, umocnili się w czubie tabeli.

Juniorzy starsi Chrobrego, jako jedyna ekipa w grupie, pozostają bez zwycięstwa. Coraz bardziej pogrążają się w dołku, z którego, z każdym upływającym tygodniem, wyjść coraz trudniej.
– Tak naprawdę w Wałbrzychu rozegraliśmy najlepsze zawody w tym sezonie. Trener Górnika podszedł i spytał, jak to możliwe, że taka drużyna jest na ostatnim miejscu w tabeli. Stwarzamy sobie sytuacje, w większej mierze utrzymujemy się przy piłce, konstruujemy fajne akcje, ale brakuje kropki nad i. W zespole dochodzi do sporych roszad kadrowych, wielu chłopaków to młodsze roczniki 1993 oraz 1994. My nie przegrywamy dlatego, że jesteśmy wyraźnie słabsi. Przegrywamy fizycznie i po błędach. Dziś kluczowe okazały się błędy popełnione w obronie. Im dłużej ten stan trwa, tym chłopakom jest coraz ciężej – powiedział trener JS Chrobrego Lucjan Stelmach.

Z kolei juniorzy młodsi wygrali po raz czwarty w tej edycji rozgrywek. A jak już zabierają rywalowi komplet oczek, to tylko poprzez przejechanie się po nim. Idą jak burza.
– Szybko udało nam się narzucić swój styl gry i przejąć inicjatywę. Przy odrobinie szczęścia, wynik mógł być nieco wyższy. Byliśmy stroną przeważającą, mieliśmy inne sytuacje bramkowe, ale z dobrej strony pokazywał się bramkarz Górnika. 3:0 to najniższy wymiar kary dla rywali – podsumował trener JM Tomasz Ficner.LDJS: Górnik Wałbrzych – Chrobry Głogów 2:1 (2:0)
Bramki (Chrobry): Kuczyński.
Chrobry: Kubik – Łysowski, Kuczyński, Szewczyk, Grzesiński, Fidah, Ratajewski (60 Wojciechowski), Przymus J. (85 Niedośpiał), Tetłak (60 Kozak), Kycej, Sanojca (75 Belica).
Żółte kartki (Chrobry):

LDJM: Górnik Wałbrzych – Chrobry Głogów 0:3 (0:1)
Bramki (Chrobry): Wojciechowski 23, Zdobylak 59 65.
Chrobry: Mazur – Golec, Gruszecki, Jaworski, Drewnowski, Haniecki (70 Rutkowski), Wojciechowski (50 Żelazowski), Kozak (50 Przymus P.), Belica (55 Kuczer), Rudnicki (62 Kozołubski), Zieliński (50 Zdobylak).6 kolejka LDJ-ki:
Parasol Wrocław – Zjednoczeni Żarów 1:2 ll 4:1
Nysa Zgorzelec – Wratislavia Wrocław 1:5 ll 2:1
Górnik Wałbrzych – Chrobry Głogów 2:1 ll 0:3
Orzeł Ząbkowice Śląskie – Śląsk Wrocław 1:3 ll 0:4
Pogoń Oleśnica – Motobi Kąty Wrocławskie 4:0 ll 8:1
Polonia Świdnica – Polar Wrocław 4:0 ll 8:1
Lechia Dzierżoniów – Miedź Legnica 1:5 ll 0:5
Zagłębie Lubin – Moto-Jelcz Oława 20 października