LDT: nie bez trudu, ale zwycięsko

W sobotę odbyła się 9 kolejka w Lidze Dolnośląskiej Trampkarzy i Młodzików. Nadrabiając zaległości, miło jest poinformować, że drużyna trampkarzy Chrobrego wygrała po raz trzeci z rzędu, tym razem pokonując na wyjeździe Stal Świdnica 4:3. Dwoma trafieniami popisał się Łukasz Kuczer. Spotkanie z udziałem młodzików nie doszło do skutku, bo świdnicki klub zgłosił do rozgrywek tylko starszą drużynę.
Pozostając w temacie młodzieży, Krystian Turoboś z Chrobrego otrzymał powołanie na konsultacje szkoleniową reprezentacji Dolnego Śląska z rocznika 1999. Zgrupowanie odbędzie się w dniach 20-21 października w Dzierżoniowie.W sobotę odbyła się 9 kolejka w Lidze Dolnośląskiej Trampkarzy i Młodzików. Nadrabiając zaległości, miło jest poinformować, że drużyna trampkarzy Chrobrego wygrała po raz trzeci z rzędu, tym razem pokonując na wyjeździe Stal Świdnica 4:3. Dwoma trafieniami popisał się Łukasz Kuczer. Spotkanie z udziałem młodzików nie doszło do skutku, bo świdnicki klub zgłosił do rozgrywek tylko starszą drużynę.

Mecz z ostatnią drużyną ligi rozpoczął się bardzo dobrze i już po 10 minutach Chrobry prowadził 2:0 po dwóch trafieniach Łukasza Kuczera. W tym momencie piłkarze zaczęli grać tak, jakby przestało im zależeć na wygranej. Nie trzeba było długo czekać i gospodarze doprowadzili do wyrównania. Dopiero przy wyniku 2:2 głogowianie znaleźli właściwy rytm, wreszcie rywalizując tak, jak powinni robić to przez cały czas. Długie utrzymywanie się przy piłce i bardzo dużo stwarzanych sytuacji w końcu zaowocowały celnym trafieniem Jakuba Ałdasia. Kilka minut później Bartosz Świtalski podwyższył na 4:2. Miejscowi zdobyli jeszcze bramkę w ostatniej minucie, jednak dogonić wyniku już nie zdołali. Młodzi piłkarze Chrobrego muszą popracować nad koncentracją, gdyż już w sobotę do Głogowa przyjeżdża lider – Śląsk Wrocław.

LDT: Stal Świdnica – Chrobry Głogów 3:4 (1:2)
Bramki: Kuczer x2, Ałdaś, Świtalski.
Chrobry: Wolanin – Guz, Balcerowski, Radliński, Krzemień (36 Świtalski), Ciechelski, Łętkowski (40 Ałdaś), Pawłowski, Samul, Kuczer, Obiała (36 Bednarski).