LDTiM oraz OTiM: mecze naszych

Występujące w Lidze Dolnośląskiej Trampkarzy i Młodzików oba nasze zespoły nie pozwoliły rywalom z Wałbrzycha na zdobycie Głogowa. Trampkarze Jakuba Wolnego pokonali Górnika 3:1, a ich śladem podążyli młodsi koledzy (trener Paweł Rząsa), wygrywając 2:1.
Z kolei trampkarze i młodzicy Chrobrego, którzy rywalizują w klasie okręgowej, mierzyli się z Pogonią Góra. Z tego pojedynku zwycięsko wyszli tylko ci pierwsi, prowadzeni przez Przemysława Mazana, (5:0). Młodzicy Damiana Kwaśnika ulegli Pogoni 1:4.

Niestety, tym razem jedynym pozytywnym aspektem meczu z Górnikiem Wałbrzych był wynik. Młodzi piłkarze z Głogowa grali od początku bardzo niedokładnie, przez co mieli duże problemy z przedostaniem się pod bramkę wałbrzyszan. Najwyraźniej wygrana 13:0 z Polarem Wrocław spowodowała brak koncentracji oraz przeświadczenie, że przeciwnicy położą się przed Chrobrym. Zawodnicy Górnika na mecz wyszli za to zmotywowani i stawiali bardzo duży opór. Dwie pierwsze bramki zostały zdobyte po stałych fragmentach gry, zaś trzecia po jednej z niewielu składnych akcji. Jedynym zawodnikiem, którego można wyróżnić po tym spotkaniu, jest bramkarz Dawid Wolanin. Trenuje z drużyną dopiero od stycznia, a wykazał się w tym meczu obroną w trzech sytuacjach „sam na sam”.

LDT: Chrobry Głogów – Górnik Wałbrzych 3:1 (2:0)
Bramki: Radliński, Balcerowski, Obiała.
Chrobry: Wolanin – Guz, Balcerowski, Krzemień (60 Zacharzewski), Kuczer (55 Olszanowski), Ciechelski, Łętkowski, Świtalski (36 Samul), Radliński, Pawłowski (43 Ałdaś), Bednarski (36 Obiała).Bardzo wyrównany przebieg miało starcie młodzików. Wynik mógł być zupełnie inny, jednak to młodzi piłkarze z Głogowa, dzięki bardzo konsekwentnej grze kombinacyjnej, przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Prowadzenie, po rzucie karnym, objęli goście. Niespełna 5 minut później było już 1:1 po kolejnej „jedenastce”, tym razem dla Chrobrego. Pewnym wykonawcą okazał się Jakub Małucki. Jeszcze przed przerwą udało się wyjść na prowadzenie. Po błędzie obrońców, akcję „sam na sam” z bramkarzem skutecznie zakończył Wiktor Kobiela. W drugiej połowie bramki już nie padły i tym sposobem podopieczni trenera Rząsy zainkasowali kolejne 3 punkty. Ciekawostką jest fakt, że trenerem młodych piłkarzy Górnika Wałbrzych jest były reprezentant kraju i uczestnik mistrzostw świata w Meksyku, Włodzimierz Ciołek. Mecz ten był obserwowany przez trenera kadry dolnośląskiej rocznika 98′. Do jego notesu trafiły nazwiska obu strzelców goli, którzy w niedługim czasie zostaną powołani na konsultację. Wiktorowi Kobieli i Jakubowi Małuckiemu gratulujemy już teraz!

LDM: Chrobry Głogów – Górnik Wałbrzych 2:1 (2:1)
Bramki: Małucki (k.), Kobiela.
Chrobry: Zamkowski – Babski, Małucki, Tomicki, Nockowski, Dobrakowski, Filipowicz, Turoboś, Olszanowski, Kobiela, Gruchała. Ponadto grali: Tymecki, Michałowicz, Jaskółowski.Bardzo dobrze w klasie okręgowej spisują się trampkarza Przemysława Mazana. Ci, pokonując Pogoń Górę 5:0, kontynuują passę czterech spotkań z rzędu, w których zdobyli 35, a stracili tylko jedną bramkę.
– To zespół bardzo dobrze rozumiejący się na boisku. Każdy z zawodników potrafi popracować i w ataku, i obronie. Przy dużej asekuracji kolegów podczas akcji, przekłada się to na wyniki drużyny, w której zmiany kadrowe od trzech sezonów są nieznaczne. Szczególnie ostatni sezon w Lidze Dolnośląskiej miał znaczący wpływ na wzrost umiejętności taktyczno-technicznych u młodych zawodników – powiedział trener Przemysław Mazan.

OT: Pogoń Góra – Chrobry Głogów 0:5
Bramki: Eryk Bandura x3, Amadeusz Żak, Dawid Lampa.OM: Pogoń Góra – Chrobry Głogów 4:1