LDTiM: Polar bez szans

W środę odbyła się 7 kolejka Ligi Dolnośląskiej Trampkarzy i Młodzików, w ramach której oba nasze zespoły pojechały do Wrocławia na mecz z miejscowym Polarem. Zarówno w przypadku podopiecznych Jakuba Wolnego, jak i młodszej drużyny Pawła Rząsy, rywale byli bez szans. Trampkarze rozgromili Polar 13:0, a młodzicy zwyciężyli 7:0. W meczu starszych ekip, aż cztery bramki dla MZKS-u zdobył Michał Bednarski.

Gra pressingiem od początku meczu zaowocowała zdobyciem bramki już w pierwszej minucie. Dominacja Chrobrego była widoczna na całym boisku. Głogowianie przeważali zarówno pod względem motorycznym, jak i techniczno-taktycznym. Dobra gra w bocznych sektorach oraz w środku boiska co chwilę kończyła się groźnymi sytuacjami pod bramką Polaru, co przełożyło się na jeszcze sezść strzelonych do przerwy bramek.
Druga połowa to dalsze narzucanie swojego stylu gry gospodarzom, którzy z minuty na minutę tracili chęci do walki. Za ten mecz należy wyróżnić całą drużynę łącznie z zawodnikami, którzy akurat dzisiaj wchodzili z ławki rezerwowych i grali równie dobrze, jak ci z pierwszej „11”.

LDT: Polar Wrocław – Chrobry Głogów 0:13 (0:7)
Bramki: Bednarski x4, Ciechelski x2, Ałdaś x2, Obiała x2, Łętkowski, Świtalski, Samul.
Chrobry: Wolanin – Guz, Kuczer (55 Zacharzewski), Balcerowski, Krzemień (36 Samul) – Ciechelski, Łętkowski (42 Ałdaś), Pawłowski (60 Kupis), Świtalski, Radliński (38 Olszanowski) – Bednarski (36 Obiała).

Tak jak w meczu trampkarzy, tak i w spotkaniu młodzików od początku dominował głogowski zespół, zmuszając gospodarzy do popełniania wielu błędów. Trzeba przyznać, że Polar Wrocław uniknął straty większej ilości bramek tylko dzięki swojemu goalkeeperowi. Natomiast młody bramkarz Chrobrego podczas całego spotkania piłkę w rękach miał maksymalnie pięć razy. Fakt ten najlepiej obrazuje przewagę, jaką posiadali podopieczni trenera Rząsy.

LDM: Polar Wrocław – Chrobry Głogów 0:7 (0:3)
Bramki: Dobrakowski x3, Kobiela, Turoboś, sam.x2.
Chrobry: Zamkowski – Tomicki, Małucki, Nockowski, Babski – Turoboś, Dobrakowski, Olszanowski, Filipowicz – Gruchała, Kobiela. Ponadto grali: Michałowicz, Tymecki, Bendzera.

materiał nadesłany