Liczy się tylko wygrana

Nie mają czasu na wytchnienie piłkarze Chrobrego Głogów. Już jutro zmierzą się w zaległym spotkaniu ligowym z Vitrosiliconem Iłowa. Po rozgromieniu lidera z Wałbrzycha nikt nie dopuszcza nawet do siebie myśli, aby z Iłowej nie przyjechały do Głogowa trzy punkty. Dzięki zwycięstwu Chrobry awansuje na trzecie miejsce w tabeli i strata do Górnika zmniejszy się do pięciu punktów.
W meczu z 13. zespołem ligowej stawki nie wystąpi jednak najlepszy strzelec Chrobrego w tym sezonie Konrad Węglarz, który będzie pauzował za czwartą żółtą kartkę. Najprawdopodobniej wróci jednak kontuzjowany ostatnio Arkadiusz Sojka.

Beniaminek z Iłowej dobrze rozpoczął rundę wiosenną od zwycięstwa w Kostrzynie, jednak ostatnie dwa mecze zakończyły się porażkami. Za silne okazały się jedenastki Moto-Jelcza i Motobi. Oba mecze Vitrosilicon przegrał przed własną publicznością i to w pewnym stopniu może napawać optymizmem.

W Iłowej w rundzie wiosennej występują dwaj piłkarze w przeszłości związani z Chrobrym. Mowa tutaj o Łukaszu Szuszkiewiczu i Marku Jabłońskim. Ten pierwszy w obecnym sezonie jest podstawowym zawodnikiem zespołu z województwa lubuskiego, dla którego zdobył trzy bramki. Z kolei Marek Jabłoński został wiosną wypożyczony z Chrobrego i w meczu przeciw głogowianom miał nie wystąpić, ze względu na klauzulę kontraktową, która zabrania mu występu przeciw macierzystemu klubowi. Jednak w tej sprawie oba kluby doszły do porozumienia: zgoda na przełożenie pierwotnie zaplanowanego na trzy dni przed starciem z Górnikiem meczu za zgodę na grę Marka.

Drużyna naszych jutrzejszych rywali to mieszanka doświadczonych zawodników z dopiero stawiającymi swoje kroki w III-ligowej piłce. Głównym ogniwem zespołu jest związany przez lata z Iłową najpierw w Piaście, a teraz w Vitrosiliconie, 39-letni napastnik Grzegorz Borkowski, który w obecnym sezonie zdobył już 8 goli.

Historia spotkań Chrobrego z Vitrosiliconem (Piastem) przemawia zdecydowanie na korzyść głogowian. W 17 spotkaniach 12 razy wygrywał Chrobry, 3 krotnie górą byli Iłowianie, a dwukrotnie mecz kończył się remisem. Bilans bramkowy przedstawia się bardzo korzystnia dla Chrobrego 44-15. Jako ciekawostkę przypominamy, że Chrobry rekordowe zwycięstwo w historii odniósł nad Piastem Iłowa w 1963 roku, gdy wygrał 14:0. Oby i tym razem pomarańczowo-czarni nie zawiedli.

INFO O RYWALU

Pełna nazwa: Klub Sportowy Vitrosilicon Iłowa
Rok powstania: 1946
Adres: Żagańska 27 (klub), 68-120 Iłowa, Piaskowa 1a (stadion), Iłowa
Kontakt: (68) 360-07-32
Internet: www.ksvitrosilicon.pl (oficj.) www.kibicepiastvitro.futbolowo.pl (nieoficj.)
Barwy: biało-niebieskie
Sukcesy: występy w III lidze
Stadion: Stadion Miejski w Iłowej (pojemność: 950 miejsc, w tym 700 siedzących; oświetlenie – brak)
Bilety – 5 zł
Bramkarze: Manuel Kowalski (83), Bartłomiej Ostrowski (90).
Obrońcy: Andrzej Bagiński (88), Sebastian Jędrzejewski (82), Jarosław Kasperczak (79), Krzysztof Pluta (86), Mariusz Wysoczan (80), Szymon Gul (87), Marek Jabłoński (89).
Pomocnicy: Jacek Drożdż (89), Marcin Jakubik (80), Zbigniew Mastalerz (83), Adrian Mentel (83), Marcin Świrlik (84), Kasper Żołnowski (93), Mateusz Żebrowski (87).
Napastnicy: Grzegorz Borkowski (71), Bartosz Brzezicki (91), Mateusz Góral (87), Grzegorz Rakowski (92), Łukasz Szuszkiewicz (86), Jacek Bartkowiak (81).
Trener: Wojciech Drożdż (od 10 lipca 2007)
Uwagi: Klub jest kontynuatorem tradycji powstałego w 1946, ale zlikwidowanego w 2005 roku Klubu Piłkarskiego Piast Iłowa
Ciekawostki:

OSTATNIE MECZE

Kolejka 22: Vitrosilicon Iłowa – Motobi Kąty Wrocławskie 0:2 (0:0)
Daniel Sygnatowicz 77, Dawid Pałys 85
Vitrosilicon: Kowalski – Jabłoński (75 Mastalerz), Bagiński, Jędrzejewski, Gul, Drożdż, Świrlik, Kasperczak, Mentel (82 Rakowski), Borkowski, Szuszkiewicz.

Kolejka 21:
Vitrosilicon Iłowa – Moto-Jelcz Oława 1:3 (1:0)
Zbigniew Mastalerz 16 – Paweł Łodyga 52, 79, Waldemar Gancarczyk 76
Vitrosilicon: Kowalski – Jabłoński, Jędrzejewski, Bagiński, Świrlik, J.Drożdż, Góral (82 Mentel), Jakubik, Żebrowski (78 Kasperczak), Szuszkiewicz, Mastalerz (82 Rakowski).

INFO O MECZU

Vitrosilicon Iłowa – Chrobry Głogów

28.04.2010, sobota, godz. 17:00
Stadion Miejski w Iłowej
Bilety: 5 zł