Ligowe wieści

Lechia Zielona Góra, choć stanęła przed szansą powrotu do II ligi i z niej nie zrezygnowała, sama nie jest jednak pewna czy rzeczywiście podoła zadaniu. Przeszkodą są m.in. problemy finansowe (ok. 700 tys. długu). Decyzja o tym, w której lidze występować będą zielonogórzanie, ma zapaść w ciągu najbliższych dni.

Zbigniew Mandziejewicz został trenerem drużyny z Oławy, która w nadchodzącym sezonie ponownie ma powalczyć o awans do II ligi. Zastąpił na tym stanowisku Łukasza Becellę. Ten z kolei objął zespół z końcem sezonu 2008/09, by po upływie kilku tygodni zakotwiczyć w Kluczborku.

Odetchnęli z ulgą w Świdnicy. W obecności grupy kibiców i piłkarzy Polonii rada miejska wyciągnęła pomocną dłoń dla Polonii, której z powodów finansowych groziło nie przystąpienie do III-ligowych rozgrywek. Póki co słowne deklaracje wystarczyły, by myśleć o kolejnym sezonie w trzeciej, a nie czwartej lidze. Wcześniej z posady trenera zrezygnował Zbigniew Smółka, który teraz poprowadzi Czarnych Żagań.

Przetasowania kadrowe w Ilance. W Rzepinie nie ma już Artura Rozmusa, który z liczbą 12 goli był najskuteczniejszym zawodnikiem w szeregach drużyny z Rzepina.