Ligowy przedwstęp

Na dobre sezon rozpoczęli kibice Chrobrego. Przed nowymi rozgrywkami spotkaliśmy się na zawodach… wędkarskich, tym razem swoich sił próbowaliśmy w futbolu, czyli tym, wokół czego kręci się spory kawałek naszego życia. Sobotni, wewnętrzny turniej piłkarski na hali widowiskowo-sportowej, który zorganizowało SSChG, był idealnym wstępem do miejmy nadzieję pomyślnej dla nas rundy. Pomyślnej pod każdym względem.

W zawodach udział wzięło 8 kibicowskich drużyn, które zostały podzielona na 2 grupy. Tam rywalizacja toczyła się systemem każdy z każdym. Po zakończeniu tej fazy spotkań przystąpiono do dalszej części. W półfinałach zmierzyły się ekipy z dwóch pierwszych miejsc – zwycięzca jednej grupy z wiceliderem drugiej i na odwrót, po czym przystąpiono do fazy finałowej – o pozycję 7 walczyły ekipy z ostatnich miejsc w swoich grupach, o lokatę 5 trzecie zespoły grup, o najniższy stopień podium pogrążeni w półfinałach, natomiast o tryumf w całym turnieju starły się ze sobą naturalnie zwycięzcy obu grup. Same mecze trwały 15 minut, a każdy z zespołów musiał wystawić do sportowej walki po 5 zawodników, w tym bramkarz, z możliwością nieokreślonej liczby zmian. Choć to nie wynik był najważniejszy, wszyscy walczyli bardzo ambitnie, chcąc jak najwięcej wyłuskać. Z końcowego sukcesu cieszyć mogła się Ekipa Wyjazdowa, która w pojedynku kończącym rozgrywki pokonała Armię Krajową. Na „pudle” stanęli także fani Chrobrego z FC Białołęki, którzy w finale pocieszenia okazali się lepsi od Zjednoczonych. Ostatnią lokatę zajęli młodzi fani z Kopernika (Urwisy), choć dobrze zaprezentował się jeden z zawodników tej drużyny, a mianowicie Damian Ałdaś. Oczywiście nie ma się co łamać panowie :-). Raz jeszcze przypominamy, że to była przede wszystkim zabawa, dobra zabawa.
Trzem pierwszym drużynom prezes MZKS-u oraz członkowie naszego Zarządu wręczyli okolicznościowe puchary, a wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz klubowe upominki.
Ponadto specjalnie wyróżniono najlepszego golkipera, zawodnika oraz snajpera (8 trafień). Indywidualne nagrody otrzymali gracze kolejno: Armii Krajowej, FC Białołęki i Ekipy Wyjazdowej. Nie zapomniano o arbitrze, który na szczęście nie ma predyspozyji do tego, by zainteresować sobą wrocławską prokuraturę :-).

WYNIKI:

Grupa A
Wzmocnione EG – FC Białołęka 0:2
Zjednoczeni – Robale 3:1
Wzmocnione EG – Zjednoczeni 2:5
FC Białołęka – Robale 6:0
FC Białołęka – Zjednoczeni 3:2
Wzmocnione EW – Robale 4:2

1. FC Białołęka 9 pkt 11-2
2. Zjednoczeni 6 pkt 10-6
3. Wzmocnione EG 3 pkt 6-9
4. Robale 0 pkt 3-13

Grupa B
Armii Krajowej – Ekipa Wyjazdowa 1:1
Urwisy – Młodzi Fanatycy Chrobrego 0:4
Armii Krajowej – Urwisy 3:0
Ekipa Wyjazdowa – Młodzi Fanatycy Chrobrego 7:1
Ekipa Wyjazdowa – Urwisy 10:0
Armii Krajowej – Młodzi Fanatycy Chrobrego 4:1

1. Ekipa Wyjazdowa 7 pkt 18-2
2. Armii Krajowej 7 pkt 8:2
3. Młodzi Fanatycy Chrobrego 3 pkt 6-11
4. Urwisy 0 pkt 0-17

Półfinały:
FC Białołęka – Armii Krajowej 0:5
Ekipa Wyjazdowa – Zjednoczeni 4:0

Mecz o 7 miejsce
Robale – Urwisy 2:1

Mecz o 5 miejsce
Wzmocnione EG – Młodzi Fanatycy Chrobrego 2:2 k. 2:0

Mecz o 3 miejsce
Zjednoczeni – FC Białołęka 1:2

Finał
Ekipa Wyjazdowa – Armii Krajowej 3:0

KOŃCOWA KLASYFIKACJA:

1. Ekipa Wyjazdowa
2. Armii Krajowej
3. FC Białołęka
4. Zjednoczeni
5. Wzmocnione EG
6. Młodzi Fanatycy Chrobrego
7. Robale
8. Urwisy

Nie była to pierwsza taka impreza w historii ruchu kibicowskiego w Głogowie. Poprzednio fani Chrobrego kopali między sobą w piłkę dobre kilka lat temu, a sam turniej odbył się wówczas na pamiętnej, byłej już hali wojskowej. Nie była pierwsza i nie ostatnia. Gratulujemy organizatorom oraz wszystkim uczestnikom, bez względu na zajęte miejsce. Liczy się przecież podjęcie walki :-).

foto: Kasia / Rabe