Łukasz Ochmański teraz ma strzelać dla Chrobrego

Król strzelców trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej w sezonie 2009/10 Łukasz Ochmański od początku nowej edycji rozgrywek będzie reprezentować barwy MZKS-u Chrobry Głogów. 26-letni napastnik przez całą swoją karierę był związany z oławskim Moto-Jelczem. Już w sezonie 2008/09 wyrastał na wiodącą postać zespołu, dla którego trafił wówczas sześciokrotnie. Jego forma eksplodowała jednak w zakończonych już rozgrywkach, w których w swoich 29 występach zdobył 17 bramek, na samym finiszu wyprzedzając w odrębnej klasyfikacji snajperów Konrada Węglarza z Chrobrego (pokonał m.in. Łukasza Zarembę w kończącym sezon meczu Chrobry-MJO). Zwrócił tym na siebie uwagę innych klubów, bo przed podpisaniem kontraktu z MZKS-em przebywał na testach w drugoligowej Miedzi Legnica.

Korona króla strzelców to nie jedyny sukces Ł. Ochmańskiego. W 2007 roku tworzył skład reprezentacji Dolnego Śląska, która sięgnęła po Puchar Regionów UEFA, czyli najbardziej prestiżowych rozgrywek dla amatorskich ekip z całej Europy.

Warto podkreślić, że udział w rozmowach z zawodnikiem, podobnie jak we wcześniejszych przypadkach, brał udział Radosław Kałużny, którego działanie na rzecz klubu coraz bardziej wychodzi poza sferę samego boiska.

fot. mksautolivolawa.friko.pl/