Marcin Pacan nowym obrońcą KSZO

Marcin Pacan – 23-letni środkowy obrońca – w czwartek podpisał trzyletni kontrakt z KSZO Ostrowiec Świetokrzyski. Dotychczas mierzący 193 cm wzrostu zawodnik występował w trzecioligowym Chrobrym Głogów.Marcin Pacan – 23-letni środkowy obrońca – w czwartek podpisał trzyletni kontrakt z KSZO Ostrowiec Świetokrzyski. Dotychczas mierzący 193 cm wzrostu zawodnik występował w trzecioligowym Chrobrym Głogów.

– To zawodnik o doskonałych warunkach fizycznych, który idealnie pasuje do koncepcji trenera Masztalera. Jego największym atutem jest uniwersalność. Z powodzeniem może grać na boku obrony oraz w jako defensywny pomocnik – powiedział Mirosław Stasiak, prezes KSZO Ostrowiec. Zdradził również, że klub jest zainteresowany dwoma napastnikami z ekstraklasy – 21-letnim Adamem Czerkasem z Korony Kielce (grał w Świcie prowadzonym przez Jerzego Masztalera) oraz sześć lat starszym Tomaszem Szewczukiem z Odry Wodzisław. Tego pierwszego będzie chciał wypożyczyć do końca sezonu. W najbliższych dniach rozstrzygnie się również, czy żółto-niebieską koszulkę Arki Gdynia założy Jacek Berensztajn. Popularny „Berek” dostał dobrą propozycję od beniaminka ekstraklasy i teraz wszystko zależy od decyzji Stasiaka. – Oferta jest ciekawa i niewykluczone, że ją zaakceptujemy – dodaje prezes.

Piłkarze ze Świętokrzyskiej na pierwszym treningu zjawią się w najbliższy poniedziałek. Na zajęciach oprócz zawodników, którzy przedłużyli umowy z klubem, będzie dziesiątka graczy testowanych, m.in. dwóch obrońców – dobrze znanych trenerowi Masztalerowi: 29-letni Marcin Konopka ze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki oraz 31-letni Adam Warszawski z Kaszubi Kościerzyna. Oprócz nich z zespołem ćwiczyć będą młodzi zawodnicy KSZO Junior Radosław Mikołajek i Grzegorz Wojtal oraz reprezentacji młodzieżowej reprezentacji Polski Damian Rożej i Jakub Woropajew. Z wypożyczeń wracają Klaudiusz Łatkowski i Rafał Kwapisz. Już w środę KSZO rozegra na Rawszczyźnie pierwszy sparing, z pierwszoligowym GKS-em Bełchatów. 1 lipca podopieczni Jerzego Masztalera wyjadą na tygodniowy obóz w Wiśle. Inauguracja drugiej ligi nastąpi w ostatni weekend lipca. W derbach przeciwnikiem KSZO będzie beniaminek rozgrywek – Heko Czermno.

źródło: 90minut.pl | Gazeta.pl