Mariusz Kostek pierwszym nabytkiem

Grudzień jest bardzo spokojnym miesiącem u większości klubów. Ostatni miesiąc w roku podobnie wygląda w Chrobrym, ale to nie znaczy, że ten w ogóle nie daje oznak życia. W poniedziałek działacze MZKS-u zawarli kontrakt z Mariuszem Kostkiem.
Pochodzący z Żagania pomocnik, mimo raptem 19 lat, w swojej karierze ma już występy w sześciu klubach.

Zaczynał w Czarnych, skąd, w wieku 14 lat, przeniósł się do popularnej w województwie lubuskim zielonogórskiej szkółki UKP. Tam spędził jedną rundę, po czym przeniósł się do Promienia Opalenica. Po kolejnych kilku miesiącach zamienił barwy klubowe na Amicę Wronki. W tej malutkiej miejscowości, której mieszkańcy nadal z wielkim sentymentem powracają do czasów z ich drużyną w ekstraklasie, zakotwiczył na półtora roku. Sezon 2008/09 to już seniorska przygoda z III-ligową wtedy Unią Kunice Żary i II-ligowymi Czarnymi z Żagania. W Unii zdobył nawet jedną bramką. Tak się składa, że akurat w meczu przeciwko… Chrobremu (głogowianie wygrali 2:1). W rundzie jesiennej bieżących rozgrywek pogrywał u obecnego lidera II ligi wschodniej, LKS Nieciecza. Nie dostał jednak wielkiej szansy na pokazanie się, bowiem tylko dwukrotnie został wpuszczony na ligowe boisko, częściej grając w rezerwach.

Mariusz Kostek jest więc pierwszym nabytkiem Chrobrego w przerwie między rundami. Na pewno też nie ostatnim. Do tej pory włodarze MZKS-u pożegnali się z Igorem Bikanovem. Nie do końca pewna jest także przyszłość Mateusza Niedźwiedzia w barwach głogowskiego klubu, którym ponoć zainteresowana jest I-ligowa Wisła Płock. Przypomnijmy, że nasz pomocnik przebywał na testach w Wiśle zaraz po zakończeniu rozgrywek rundy jesiennej. Zaprezentował się tam w kilku grach kontrolnych. Podobnie zresztą jak kilkudziesięciu innych zawodników z kraju, tyle że nie wszyscy z tej grupy dotrwali do samego końca. A Niedźwiedziowi udało się wówczas znaleźć w ok. 10-osobowym gronie. Z Chrobrym obowiązuje go jednak ważny kontrakt i jeśli rzeczywiście jest coś na rzeczy, to dogadać muszą się także same kluby.

fot. bruk-bet.nieciecza.pl