Mecze z Górnikiem: tak było kiedyś!

Wielkie derby z Górnikiem Wałbrzych już dosłownie lada moment! Cały czas trwają zapisy na ten wyjazd, koszt całej wyprawy to 40 złotych. Zapisywać można się do środy, jednak zachęcamy, by zrobić to jak najszybciej, gdyż liczba biletów jest ograniczona. W rozwinięciu newsa przypomnienie, jak wyglądały wcześniejsze pojedynki Chrobrego z Górnikiem!

Wszystko zaczęło się w 2009 roku. Wprawdzie Chrobry mierzył się z wałbrzyskim zespołem już wcześniej, ale wtedy rozegrano pierwsze derby po kilkuletniej przerwie. Pierwsze spotkanie rozegrane zostało w Wałbrzychu, gdzie pojawiło się 360 kibiców pomarańczowo-czarnych! Podczas tego meczu nasi zawodnicy mogli liczyć na dobry doping, nie zabrakło również oprawy, do której wykorzystano sporą ilość pirotechniki! Do tego spotkania mobilizowali się również gospodarze, którzy wystawili liczny, ponad 1000-osobowy młyn. Ostatecznie boiskowa rywalizacja zakończyła się naszym zwycięstwem, a autorem jedynego trafienia był Konrad Węglarz.

Drugie spotkanie odbyło się w kwietniu 2010 roku. Wówczas w sektorze gości pojawiło się ponad 700 kibiców Górnika, a Chrobrego z sektora Y dopingowało blisko 1000 fanatyków! Obie ekipy pokazały się więc z bardzo dobrej strony, podobnie jak nasi piłkarze, którzy rozbili wałbrzyszan, wygrywając 4:1!

Kolejny mecz Chrobrego z Górnikiem rozegrany został już w II lidze. Tym razem takich liczb, jak w 2010 roku nie było, ale mimo to było to bardzo ciekawe spotkanie. Na murawie znów lepsi okazali się piłkarze ChG, którzy tym razem wygrali 2:1.

Znacznie gorzej wypadł mecz rozegrany na stadionie Górnika. Spotkanie to odbyło się bez naszego udziału, co znacznie obniżyło atrakcyjność derbów. Wałbrzyszanie ponownie nie znaleźli sposobu na naszych zawodników i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Jak wypadniemy na tegorocznych derbach w Wałbrzychu? Wszystko zależy od Was! Jeśli chcecie powtórki z 2009 roku zapisujcie się na listę wyjazdową i wszyscy razem jedziemy na mecz z Górnikiem! Zapisy potrwają tylko do środy, dlatego nie zwlekajcie i zapisujcie się już teraz! Wszystkie drogi prowadzą do „Stokrotki”, a w sobotę do Wałbrzycha!