Media o awansie

– Chrobry w koronie, Głogów w II lidze! – informuje na pierwszej stronie Słowo Sportowe. – Miniony weekend był wyjątkowo szczęśliwy dla piłkarzy Chrobrego Głogów. Podopieczni Ireneusza Mamrota, ogrywając Arkę Nowa Sól 5:0, wygrali rozgrywki III ligi, zapewniając sobie przepustkę na drugoligowy front. Chrobry tym samym powraca na miejsce, które według wielu fachowców od kilku lat należało się „pomarańczowo-czarnym”. Dolny Śląsk zyskuje kolejnego reprezentanta na piłkarskiej mapie II ligi – czytamy w gazecie.

SŁOWO SPORTOWE:
Rywalizacja Chrobry–Ilanka zakończona. Głogowianie pokonali Arkę Nowa Sól 5:0, natomiast w Rzepinie sensacyjnie gładko 3:0 wygrał Orzeł Międzyrzecz. Efekt? Awans i wielkie święto w obozie Chrobrego, gdzie spełniły się marzenia kibiców i piłkarzy.
Upragniony awans osiągnięty! Piłkarze Chrobrego Głogów bez najmniejszych problemów rozprawili się z Arką Nowa Sól, aplikując rywalom aż pięć bramek i pieczętując tym samym triumf w III lidze. Podopieczni Ireneusza Mamrota zagrali tak jak potrafią najlepiej. Prawie tysięczna grupa kibiców Chrobrego była świadkami pokazu gry ładnej i – co najważniejsze – w końcu skutecznej. Duet napastników Ochmański – Stasiak niemal w pojedynkę rozprawił się z defensorami Arki. Po końcowym gwizdku pozostało już tylko świętowanie awansu. – Ogromna radość i ulga. Dla Głogowa ta II liga należała się już od dawna. Dla kibiców i ludzi związanych z klubem. Nastawialiśmy się na walkę o wszystko w Witnicy na koniec sezonu. Orzeł zagrał jednak dla nas. Chciałbym podziękować drużynie z Międzyrzecza. Podkreślam również, że my musieliśmy ten awans wywalczyć na boisku. Podziękujmy więc również sami sobie. Wielkie brawa dla chłopaków – mówił po meczu szczęśliwy trener Ireneusz Mamrot. W Głogowie radości nie było końca. Piłkarze Chrobrego pojawili się tego samego dnia na obchodach Dni Miasta, gdzie wspólnie z kibicami świętowali niewątpliwy sukces całego miasta. Summa summarum – na mapie II ligi pojawi się kolejny reprezentant dolnośląskiej piłki – obok Miedzi Legnica i Górnika Wałbrzych.

RADIO ELKA:
Awans na piątkę
Głogowianie podziękowali za awans
Galeria zdjęć
Film

GŁOGÓW MIX:
Dni Głogowa 2011 – świętowanie z awansem w tle
Galeria
Film

GŁOGOWSKI PORTAL INFORMACYJNY:
Chrobry świętuje awans do II ligi!!!
Galeria 1
Galeria 2

NASZE MIASTO:
Chrobry Głogów awansował do II ligi

90 MINUT:
Chrobry Głogów w II lidze

SPORTOWE FAKTY:
Sobota w gr. zachodniej II ligi: Awans Chrobrego i Bytovii Bytów, Grembocki opuszcza Bałtyk

RADIO ZACHÓD:
Piłkarze Chrobrego Głogów w II lidze. Ilanka zaprzepaściła szansę

TUTAJ GŁOGÓW:
II Liga, II Liga, Chrobry Głogów!