Miśki Chrobrego pany

Pięć zespołów rywalizowało w ramach wakacyjnej odsłony powoli już cyklicznego turnieju „zostań piłkarzem”. W znacznej mierze w poszczególnych składach zrzeszeni byli zawodnicy na co dzień trenujący pod okiem trenerów MZKS-u, ale nie tylko. Sama frekwencja nie była duża, lecz to nawet w najmniejszym stopniu nie umniejsza rangi, jaką dla tych młodych osób stanowi zwycięstwo w całej rywalizacji. O tym świadczył choćby jęk zawodu po udanej akcji zakończonej nieudanym strzałem i wybuch radości po strzelonej bramce. Młodzi chłopcy pokazali, że… tylko piłka im w głowie.
– Chodziło o stworzenie rywalizacji dla tych młodych osób, co zawsze jest formą zabawy, w przypadku niektórych zapoczątkowania przygody z piłką i pod tym względem impreza była jak najbardziej udana – podsumował trener koordynator ds. młodzieży w Chrobrym Paweł Rząsa.
W turnieju dla roczników 1997 i młodszych triumfowała ekipa Miśki Chrobrego przed TBS City i FC Chrobry. Dwie ostatnie lokaty przypadło zespołom: FC TBS oraz Merkury United. Ci ostatni, pod cały czas tą samą nazwą, zaliczają chyba wszystko, co się da. Ponadto wyróżniono wybijających się graczy. Z liczbą 7 bramek na koncie królem strzelców został Bartosz Janik, najlepszym bramkarzem uznano Bartosza Zamkowskiego, zaś zawodnikiem Dominika Kierkiewicza. Na uczestników zmagań czekały nagrody, m.in. w postaci okolicznościowych pucharów, piłek i gadżetów głogowskiego klubu.