Mistrzowie klas okręgowych

W sobotę nie tylko juniorzy starsi fetowali wywalczenie mistrzostwa okręgu legnickiego. Ich rywale ze Ścinawy nie pojawili się w Głogowie, wobec czego sędzia odgwizdał walkowera, ale na obiekty dotarła młodsza drużyna Odry, która była przeciwnikiem juniorów młodszych Chrobrego. Ci po trzech bramkach Kamila Piotrowskiego, dwóch Konrada Gila i jednym trafieniu Kamila Walickiego wygrali 6:3, dzięki czemu na dwie kolejki przed końcem klasy okręgowej JM zapewnili sobie triumf w całych rozgrywkach. Na 22. spotkania ligowe zwyciężali aż 21 razy. Tylko raz ponieśli więc klęskę, z Zagłębiem w Lubinie, które w ostatecznym rozrachunku i tak zostawili w tyle.
Spory w tym udział miał napastnik Kamil Piotrowski. Dzięki hat-trickowi w sobotę, ma na swoim koncie już 52 bramki, a to stanowi niemal połowę dorobku strzeleckiego drużyny prowadzonej przez trenera Andrzeja Bilińskiego.
– Ale chcę jeszcze dobić do 60 goli – z uśmiechem dodaje Kamil.
Wiele ze spotkań kończyło się efektownie wysokimi zwycięstwami.
– Bo nie lekceważyliśmy rywala. Szanowaliśmy go, a szanować przeciwnika to grać z nim na pełnych obrotach od początku do końca – powiedział trener JM Andrzej Biliński.
Tym samym dwie nasze juniorskie ekipy pozwalają stwierdzić, że Chrobry w 100 procentach zasłużył na Ligę Dolnośląską Juniorów. Gratulujemy!