Na godziny przed…

Już tylko godziny dzielą nas od inauguracji rundy wiosennej piłkarzy Chrobrego. W sobotę o 14:00 na terenie rywala rozpocznie się derbowy pojedynek z Miedzią. Czy będzie on równie udany, jak 2 ostatnie wyjazdowe spotkania w Legnicy? O rządzy zwycięstwa przekonuje nas kapitan głogowskiej drużyny Henryk Cackowski

„Atmosfera jest naprawdę bojowa. Jesteśmy zniecierpliwieni tym, że nasze spotkania nie odbywały się zgodnie z planem. Mam nadzieję, że z naszej strony będzie to dobry mecz, bo chcemy jak najlepiej zacząć rundę wiosenną. Musimy „łapać” punkty, chcemy grać jak najlepiej. W tabeli jest dosyć ciasno – aż 9 zespołów związanych z czołówką, wielu z aspiracjami na awans, dlatego każdy będzie chciał wygrywać. W związku z tym nie będzie łatwo. Gramy na terenie Miedzi, ale uważam, że stać nas na to, aby i takie mecze przechylić na własną korzyść. Postaramy się, aby w sobotę tak właśnie było! Na pewno będzie twarda walka na każdym metrze boiska. Trzeba pamiętać o tym, że to jest mecz derbowy, rządzący się swoimi prawami – wcześniej wspomniana walka, agresywność, a wszystkie inne czynniki schodzą na dalszy plan. Każdy chce coś temu komuś udowodnić, każda ze stron będzie chciała wygrać ten mecz. Myślę, że bedzie to ciekawy spektakl. Oby szczęśliwy dla nas.”

Naszym piłkarzom i zarazem sobie życzymy tak radosnych momentów, jak pamiętnego, kwietniowego popołudnia, w którym to we wręcz dramatycznych momentach doprowadziliśmy do remisu. Chyba nikt z nas nie ma wątpliwości, że potencjał pomarańczowo-czarnych pozwala optymistycznie zaopatrywać się w pomyślne zakończenie derbowego spotkania z legnicką Miedzią. Z wykorzystaniem owego potencjału różnie bywało ostatnimi czasy – zresztą, każdy dobrze wie, co było nie tak. Kibicowanie opiera się na nieustannej wierze, stąd na pewno nie zabraknie jej jutrzejszego dnia, stąd wierzymy, że razem z piłkarzami Chrobrego stworzymy istnie „pomarańczowy” spektakl.
Obszerna relacja z tego, co działa się na trybunach i boisku stadionu przy al. Orła Białego w Legnicy jeszcze w sobotę na łamach naszej strony.

/ wywiad: Radio Elka Głogów /