Na kilka dni przed ligą Chrobry zagra pokazowo w Wierzchowicach

Zaplanowany na siedem dni przed inauguracją trzeciej ligi, a więc na sobotę 7 sierpnia mecz sparingowy Chrobrego z Promieniem w Żarach nie będzie ostatnim tego typu przed walką o punkty. Dzień później, w niedzielę 8 sierpnia, pomarańczowo-czarni zagrają, może już nie tyle testowo, a bardziej pokazowo, w pobliskich Wierzchowicach z dumą mieszkańców tej malutkiej miejscowości – Amatorem.

Towarzyskie starcie Amator – Chrobry będzie swojego rodzaju piknikiem i z pewnością upłynie w sympatycznej atmosferze, jako że oba kluby od sierpnia 2009 roku łączy więź współpracy. Wówczas działacze głogowskiego klubu podpisali takie umowy także z kilkoma innymi, funkcjonującymi w najbliższym otoczeniu naszego miasta klubami.

Skład Amatora w większości reprezentują mieszkańcy Głogowa. Kilku z nich to piłkarze w przeszłości związani z Chrobrym. Dzięki międzyklubowej współpracy zasilili szeregi akurat zespołu z podgłogowskiej miejscowości. To Tomasz Trela, Damian Karcz, Krzysztof Kotwas czy Mariusz Smoliński. Ostatni swego czasu tworzył przecież trzecioligowe szeregi Chrobrego, teraz jest czołową postacią Amatora i zarazem najlepszym strzelcem drużyny w ubiegłym sezonie. Tych i innych zawodników prowadzi Jerzy Machaj, postać doskonale znana tym fanom MZKS-u, którzy zasiadali na stadionie przy Wita Stwosza w latach 90-tych. Wtedy J. Machaj swoją postawą na boisku zyskał sobie sympatię trybun, z których systematycznie płynęły pozdrowienia w stronę obrońcy.

Od kilku dni Jerzy Machaj przygotowuje swoich piłkarzy do historycznego dla klubu sezonu w klasie A, do której awans świętowano w Wierzchowicach jeszcze przed kilkoma tygodniami. Choć „świętowano” to i tak zbyt płytkie słowo w stosunku do tego, co wówczas działo się na boisku Amatora. Warto zobaczyć galerię zdjęć z fety zamieszczoną na oficjalnej witrynie WKS-u, bo ta pokazuje, że Chrobry ma do czynienia z klubem wyjątkowym jak na A-klasowe realia.

Ostatnio pomarańczowo-czarne barwy na te biało-zielone zamienił Paweł Łużny, do tej pory nr 3 głogowskiej bramki, który po zakończenie rozgrywek zdecydował się na rozwiązanie kontraktu.

Mecz Amator – Chrobry rozpocznie się o godz. 16:00. Stowarzyszenie Sympatyków Chrobrego Głogów będzie organizować przejazd do Wierzchowic, o czym jeszcze poinformujemy.

fot. amatorwierzchowice.futbolowo.pl