Na wprost pierwszoligowca

Przygotowujący się do trzeciej ligi piłkarze Chrobrego Głogów wciąż trenują dwa razy dziennie. Popołudniami, od godz. 17:00 można ich spotkań na boisku na osiedlu Piastów Śląskich. W zajęciach udział biorą Bartosz Machaj, młodszy brat Mateusza, z Lecha Poznań, wspomniana trójka graczy z Zagłębia Lubin, która jest blisko przejścia do Chrobrego na zasadzie wypożyczenia oraz bramkarz z zagranicy. Nie ma już Michała Bały, choć jeszcze nie do końca przesądzone jest to, że 26-letni pomocnik nie pogra dla MZKS-u.
W środę pomarańczowo-czarni rozegrają piąty w okresie przygotowawczy sparing. O godz. 17:00, a nie jak wcześniej planowano o 18:00, zmierzą się w Gorzowie z miejscowym Stilonem.

Dla gorzowian, których od niedawna trenuje Krzysztof Pawlak (wcześniej Dozamet Nowa Sól), mecz z Chrobrym będzie 11. z kolei grą kontrolną przed startem pierwszej ligi (Stilon rozgrywki zainauguruje w środę 4 sierpnia). Wcześniej, piłkarze ZKS-u m.in. przegrywali z Legią Warszawa 3:4, Pogonią Szczecin 0:3, Górnikiem Zabrze 0:1 i pokonywali GKS Bełchatów 2:0, Bałtyk Gdynia 2:1, Flotę Świnoujście 1:0 czy Górnika Polkowice 1:0.

Spośród dotychczas rozegranych sparingów, Stilon zapowiada się na najbardziej wymagającego rywala dla podopiecznych Janusza Kubota.

Wtorek 27 lipca 2010, trening popołudniowy, Piastów: