Na wypożyczenie z Zagłębia?

Trzech piłkarzy Zagłębia Lubin z Młodej Ekstraklasy, Patryk Sypień, Karol Fryzowicz i Artur Węska (na zdjęciu), ma zasilić szeregi Chrobrego Głogów na nadchodzący sezon. Dwóch z nich, za wyjątkiem Artura Węski, jest młodzieżowcami, więc ich pozyskanie rozwiązałoby problem posiadania trzech zawodników do 21. roku życia na boisku, bo do tej pory w otoczeniu pierwszej ekipy nie pojawiło się ich wielu (z rezerw przesunięto jedynie Damiana Żmijowskiego i Sebastiana Szalę, a na moment także Sebastiana Górskiego). W minionych rozgrywkach cała trójka występowała na boiskach Młodej Ekstraklasy, sięgając z Zagłębiem po tytuł Mistrza Polski.

Patryk Sypień (20 l.) w barwach Chrobrego zagrał już przy okazji sobotniego sparingu z Polonią Słubice (2:1), występując na pozycji prawego obrońcy. W ostatnim sezonie, na 14 występów w ME, raz pokonał bramkarza rywali.

Karol Fryzowicz (19 l.) jest skrzydłowym i w swojej karierze mocno ocierał się o kadrę pierwszego zespołu, kilka razy rywalizując na pierwszoligowych boiskach, a raz, w starciu z Wisłą Kraków z początkiem sezonu 2009/10, mając okazję zasmakować najwyższego poziomu. Przyczynił się do mistrzowskiego tytułu Zagłębia w ME m.in. za sprawą swoich trzech goli.

Z kolei 21-letni Artur Węska występuje w roli napastnika i rozgrywki zakończył z pięcioma bramkami na koncie (18 gier).

W przypadku każdego z piłkarzy Zagłębia w grę wchodzi wypożyczenie. Obecnie każdy z nich uczestniczy w zajęciach w głogowskim zespołem.

za: zaglebie-lubin.pl
fot. zaglebie-lubin.pl