Nadzieja w młodych

Działacze Chrobrego mają za sobą już tydzień pracy. Jak sami podkreślają – pracy żmudnej i ciężkiej. Te minione 7 dni to spotkania, szczegółowe szacowanie długów i systematyczne wcielanie w życie postawionych wcześniej celów. W poniedziałek znaleźli czas dla młodych adeptów futbolu, jakich zrzesza 9 drużyn MZKS-u.

Przemysław Bożek oraz pozostali członkowie Zarządu na specjalnie zorganizowanym spotkaniu rozmawiali z młodymi piłkarzami, wręczając im przy tym klubowe upominki. Wielu z nich było pozytywnie zaskoczonych postawą obecnych władz, a jak przyznał trener Ryszard Papuszka – z tak miłym gestem spotyka się po raz pierwszy. Ten, póki co symboliczny, wydźwięk jest jednym z początkowych kroków, mających na celu poprawę kondycji pozostałych drużyn Chrobrego. Kondycji, która – nie oszukujmy się – pozostawia wiele, ale to wiele do życzenia. Nowy system szkolenia i pracy z głogowską młodzieżą, tak, aby to ona stanowiła o sile tutejszego futbolu – działacze przypisują temu założeniu miano priorytetu.
Nie jest też tajemnicą, iż Komisja Ekologii, Zdrowia, Sportu i Turystyki, która działa przy Radzie Miasta, a której przewodniczącym jest nasz prezes, również zamierza zmienić sposób swojego funkcjonowania. Oprócz wspierania seniorów będą czynili starania, aby także młodsi reprezentanci każdej z dyscyplin otrzymywali wynagrodzenie za włożony w swoją pracę trud.