Nasi w II lidze ll Pary barażowe

Na boiskach II ligi w sezonie 2005/2006 występowała dwójka „naszych” piłkarzy. Mowa oczywiście o ulubieńcu głogowskiej publiczności – Pawle Żmudzińskim oraz Tomku Urbaniaku, którzy reprezentowali barwy Górnika Polkowice.

Popularny „Żmuda” przeszedł do lokalnego rywala w czerwcu 2005, podpisując z nim 2-letni kontrakt. Na 34 ligowe spotkania wystąpił w 30-stu, z czego 21 razy od pierwszej do ostatniej minuty. Przez ten czas zarobił 6 żółtych kartek, a raz wpisał się na listę strzelców – 19. listopada w spotkaniu z Heko Czermno na własnym terenie ustalił końcowy rezultat, trafiając do siatki rywala na 2-2.

Tomasz Urbaniak, który podpisał umowę z „górniczym” klubem dokładnie 25. sierpnia 2005, zdołał wystąpić w 18-stu ligowych spotkaniach, jednak zaledwie w jednym wypadku była to gra przez pełne 90 minut. 3-krotnie ukarany został żółtym kartonikiem i, podobnie, jak Paweł, raz mógł cieszyć się ze zdobycia bramki. Było to 30. października w wyjazdowym spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec, a swoim trafieniem przyczynił się do zwycięstwa nad „jedenastką” rywala 2-1.

Dziś o godz. 14:00 rozlosowano baraże o udział w II lidze. Żadne z zespołów południowo-zachodniego makroregionu nie zagrają między sobą, więc swój III-ligowy byt, przynajmniej na obecną chwilę, zachowali piłkarze Polonii Słubice. Oprócz zawodników tego klubu, spadkiem zagrożeni są jeszcze: Pogoń Świebodzin oraz Dozamet Nowa Sól. Czy rzeczywiście nastąpi katastrofa Ziemi Lubuskiej, przekonamy się 15. i 18. czerwca (wszystkie barażowe pojedynki rozpoczną się o godz. 17:00).

Unia Janikowo – Polonia Bytom
Odra Opole – Radomiak Radom
Stal Stalowa Wola – Heko Czermno
Pelikan Łowicz – Podbeskidzie Bielsko-Biała