Nasz rywal: Elana Toruń kibicowsko

W sobotę czeka nas kolejny elektryzujący pojedynek w tej rundzie pod względem kibicowskim. Do Głogowa po grupie fanów Zagłębia Sosnowiec i Bałtyku Gdynia zapewne zawita następna. Tym razem spodziewać możemy się kibiców Elany Toruń, którzy przez cały sezon sumiennie stawiają się na wyjazdowych meczach swego zespołu.

O tym, że fani Elany należą do czołówki II ligi grupy zachodniej mogli przekonać się wyjazdowicze Chrobrego, którzy udali się jesienią do miasta Mikołaja Kopernika. Tam Elana wystawiła liczny bo około 500 osobowy młyn, który głośno zachęcał do lepszej gry swoich zawodników oraz zaprezentowała oprawę. Fani z Torunia, jednak nie tylko podziwiają mecze swojej drużyny na własnym stadionie. W tym sezonie nie opuścili ani jednego meczu wyjazdowego (wyjątkiem był zbojkotowany wyjazd do Sosnowca).

Elana Toruń na wyjeździe:

Wągrowiec – 92
Kluczbork – 48, w tym 20 Ruch Chorzów i 8 Widzew Łódź
Zdzieszowice – 25, w tym 15 Ruch Chorzów
Kalisz – 24 (zakaz)
Częstochowa – 201
Wałbrzych – 9 (zakaz)
Legnica – 9
Chojnice – 212, w tym 3 Jeziora Iława i 3 Widzew Łódź FC Grudziądz
Sosnowiec – 0
Gdynia – 0 (zakaz)
Turek – 192, w tym 13 Widzew Łódź
Żagań – 10 (zakaz)
Rybnik – 244, w tym 130 Ruch Chorzów

Ostatnie trzy wyjazdy miały miejsce w rundzie wiosennej. Mogą świadczyć o tym, że bardzo priorytetowo w Toruniu potraktowano ten element kibicowania w nowym roku. Szczególnie imponować może liczba 114 kibiców w piątek w odległym przecież Rybniku. Możemy zatem spodziewać się także sporej grupy żółto-niebieskich w sobotę na Wita Stwosza.

Nie będzie to zresztą ich pierwsza wizyta w Głogowie. Wcześniejsza miała miejsce jeszcze w latach 90-tych, gdy Chrobry występował jeszcze w II lidze. W sezonie 96/97 do Głogowa zawitała ok. 40-osobowa grupa kiboli Elany.

Warto wiedzieć jeszcze z kim kibice Elany mają dobre relacje. Do nich niewątpliwie należą fanatycy Ruchu Chorzów, KS Myszków i Jezioraka Iława, z którymi to mają zgody. Ponadto układowiczem Elany jest FC Grudziądz Widzewa Łódź. Możliwe więc, że do Głogowa zawitają jeszcze grupy kibiców z innych regionów kraju. Tym samym wypada zaprezentować się z jak najlepszej strony, więc w sobotę wszyscy do młyna!