Nie dali rywalom szans

Wzmocnione zawodnikami z pierwszej drużyny rezerwy Chrobrego Głogów w meczu 3. kolejki czwartej ligi dolnośląskiej pokonały MKS 1985 Szczawno Zdrój 5:2. Gdyby uderzenie piłką w poprzeczkę było zaliczane jako gol, wynik mógł być o wiele bardziej okazały. Pierwszy mecz o stawkę w pomarańczowo-czarnych barwach rozegrał wypożyczony z Zagłębia Lubin 19-letni Karol Fryzowicz. Jedna z bramek padła właśnie jego łupem.

Od samego początku głogowska drużyna ze wściekłością ruszyła na rywali, jednak przez dłuższy okres czasu szczęście stało murem przy gościach. W 9 minucie w swoim stylu, z daleka spróbował Mateusz Hałambiec. Trafił jednak w słupek. W 15 minucie grający na lewej stronie Arkadiusz Waszkowiak odegrał w okolice 11 metra do niepilnowanego Pawła Woźniaka, lecz strzał z woleja w wykonaniu doświadczonego pomocnika obronił Damian Michno. Po chwili dobrze zacentrował Karol Fryzowicz. Całość zamykał czyhający na gałę przy dalszym słupku Woźniak, bez namysłu uderzył, tyle że ta jedynie otarła się o poprzeczkę. Poprzeczka uratowała gości także w 20 minucie, gdy świetnym wjazdem w pole karne popisał się Waszkowiak, na pełnej szybkości mijając przy tym dwóch rywali. Zdążył wypatrzeć lepiej ustawionego Damiana Żmijowskiego i chociaż ten na wprost siebie miał w zasadzie pustą bramkę, nie przymierzył idealnie celnie. Wreszcie w 24 minucie szczęście powoli zaczęło opuszczać szeregi przyjezdnych. Wówczas Żmijowski prostopadłym podaniem wypuścił na czystą pozycję Sebastiana Szalę, po czym napastnik Chrobrego strzelił na 1:0. W 35 minucie, po podaniu Żmijowskiego, do pola karnego zbliżył się Fryzowicz i uderzeniem w długi róg podwyższył na 2:0. Trzy minuty później Fryzowicz odegrał na 5. metr do Szali, ale ten, będąc w idealnej sytuacji, w dosyć bezpardonowy sposób został powalony na ziemię przez Piotra Borka. Sędzia bez zawahania wskazał na wapno, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Hałambiec.

Po przerwie pomarańczowo-czarni już tacy uparci w dążeniu do swego zdawali się nie być. Co prawda jeszcze w 56 minucie bramkę z główki, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, zdobył rosły Sebastian Górski, a Szala, mając przed sobą leżącego już bramkarza, spudłował, to przy stanie 4:0 głogowianie pozwalali gościom na więcej. Efektem tego były dwa celne trafienia MKS-u i ogólnie więcej roboty dla Łukasza Stepokury. Kolejno w 73 i 88 minucie głogowskiego goalkeepera pokonał Łukasz Bębeniec. W międzyczasie piątą dla rezerw MZKS-u bramkę, z nazwijmy to pełną lekkością, zdobył stający oko w oko z bramkarzem ze Szczawna Łukasz Ochmański.

IV liga – środa, 25.08.2010, godz. 17:00
Chrobry II Głogów – 1985 Szczawno Zdrój 5:2 (3:0)

Bramki: Szala 24, Fryzowicz 35, Hałambiec 38 (k), Górski 56, Ochmański 80 – Bębeniec 73 88.

Chrobry II: Stepokura – Sypień (46 Niedźwiedź), Kałużny, Górski, Kosmala, Hałambiec, Fryzowicz (46 Kaczmarek), Woźniak (46 Ochmański), Żmijowski, Waszkowiak (65 Ciechelski), Szala.

MKS Szczawno: Michno – Borek, Smoczyk, Kłosowski (78 Starczukowski), Nadzieja, Horyk, Słapek, Truszczyński, Kałoń. Wojtarowicz, Bębeniec.

Żółte kartki: Kosmala (Chrobry) – Borek (MKS).