Nie jak zaczęli, tylko jak skończą

Popularne przysłowie można sprowadzić do wyrazu „zwycięzcy”, że tych poznaje się nie po tym, jak zaczynają, tylko po tym, jak kończą. Przed rokiem piłkarze Chrobrego zaczęli bardzo dobrze (4:1 w Oławie), a jak skończyli, wszyscy wiemy. Tym razem pomarańczowo-czarni startują fatalnie, ale przystanków po drodze jeszcze daleko, a co za tym idzie – wiele okazji, by skończyć lepiej, dużo lepiej. Środowy mecz 2. kolejki z Orłem Międzyrzecz to jedna z takich okazji. Szansa także na swojego rodzaju odkupienie win, danie kibicom powodów, by absolutnie nie wątpić ani przez jeden moment w końcowy sukces.
Początek meczu Chrobry – Orzeł o godz. 17:30 na stadionie przy Wita Stwosza. Cena za wstęp wynosi 5 zł. W kasach biletowych jeszcze będą dostępne całosezonowe karnety, za które osoby nie zrzeszone w klubie płacą 60, a jego członkowie 30 zł. Członkowie wspierający wchodzą za darmo.

Orzeł Międzyrzecz z 16-punktową przewagą wygrał czwartą ligę lubuską w poprzednim sezonie. Klasę wyżej wszedł więc bardzo przekonująco. Przekonujący był też start podopiecznych Krystiana Traczyka w lidze. Przeciwko faworyzowanej Polonii Trzebnica, Orzeł zagrał bez skrupułów, co zaowocowało prowadzeniem 2:0 do przerwy. Dopiero po zmianie stron gospodarze bardziej skupili się na obronie, a o wiele bardziej doświadczeni trzebniczanie bezlitośnie to wykorzystali, ostatecznie doprowadzając do remisu.

Skład Orła, którego głównym celem w tym sezonie jest utrzymanie się, to kilku juniorów, ale jego sporą część tworzą starsi zawodnicy. Jednym z nim, chyba bardziej kojarzonym, jest 30-letni obrońca Tomasz Ruminkiewicz (wcześniej m.in. Flota Świnoujście i Stilon Gorzów). 29 lat ma Łukasz Kołodyński, 28 Marcin Iwan, 24 Tomasz Iwanowski, 27 Marek Kuźmińczuk, 30 Paweł Cygan, a 32 Andrzej Charciarek. Wszyscy w pierwszym meczu z Polonią grali pełne 90 minut, więc to przede wszystkim na nich zdaje się opierać trzon ekipy z Międzyrzecza. Zresztą, to właśnie wspomniani Cygan i Ruminkiewicz wyprowadzali swój zespół na prowadzenie w pojedynku z trzebniczanami.

Do bramki Chrobrego powraca jej nr 1 Łukasz Zaremba, który swoje już odpauzował. Niewiadomo czy w środku pola zagra Mateusz Machaj, ale szanse na to są nikłe. Ponadto trener Janusz Kubot cały czas nie może skorzystać z Karola Fryzowicza. Zawodnik ma być gotowy dopiero na sobotnie starcie w Dzierżoniowie.

INFO O RYWALU

Pełna nazwa: Międzyrzecki Klub Sportowy Orzeł Międzyrzecz
Rok powstania: 1945
Adres: Mieczysława Mikuły 1, 66-300 Międzyrzec
Kontakt: (95) 742-91-71
Internet: www.mksorzelmcz.futbolowo.pl (oficjalna)
Barwy: niebiesko-białe
Sukcesy: występy w III lidze
Stadion: 2000 miejsc (1300 siedzących)
Oświetlenie – brak
Bilety –
Bramkarze:Robert Kukuska (91), Marek Zator (91).
Obrońcy: Łukasz Kołodyński (81), Tomasz Ruminkiewicz (79), Rafał Weyer (90), Marcin Iwan (82), Adrian Kochanek (89), Krzysztof Stojanowski (88), Henryk Kurdykowski (89), Tomasz Iwanowski (76).
Pomocnicy: Marek Kuźmińczuk (83), Paweł Timoszyk (85), Tomasz Sobczak (81), Andrzej Charciarek (78), Damian Budnik (92), Paweł Gurgul (91), Łukasz Kwiatkowski (83).
Napastnicy: Rafał Kopeć (91), Paweł Cygan (80), Mateusz Toporkiewicz (91), Marcin Siuda (91).
Trener: Krystian Traczyk.
Uwagi:

OSTATNIE MECZE

1 kolejka: Orzeł – Polonia Trzebnica 2:2 (2:0)
Paweł Cygan 17, Tomasz Ruminkiewicz 22 – Edwin Kuszyk 61, Przemysław Stasiak 73
Orzeł: Zator – Ruminkiewicz, Kołodyński, Iwan, Iwanowski (71 Kochanek), Kuźmińczuk, Charciarek, Stojanowski, (59 Sobczak), Toporkiewicz (56 Budnik), Siuda (78 Gurgul), Cygan.

PROGRAM 2. KOLEJKI

(17:30) Orzeł Ząbkowice Śląskie – Motobi Kąty Wrocławskie
(17:30) Ilanka Rzepin – Pogoń Świebodzin
(17:30) Polonia Trzebnica – Lechia Dzierżoniów
(17:30) Chrobry Głogów – Orzeł Międzyrzecz
(17:30) Pogoń Oleśnica – Polonia Świdnica
(17:30) Promień Żary – Czarni Witnica
(17:30) Celuloza Kostrzyn nad Odrą – Dozamet Nowa Sól
(17:30) Twardy Świętoszów – Moto-Jelcz Oława

INFO O MECZU

Chrobry Głogów – Orzeł Międzyrzecz

Data: środa, 18.08.2010, godz. 17:30.

Miejsce: stadion przy ul. Wita Stwosza w Głogowie.

Zawody poprowadzi: Marcin Martyniuk (Zielona Góra).

Przypuszczalny skład: Zaremba – Sypień, Michalec, Kotlarski, Wolbaum, Herbuś, Kaczmarek, Hałambiec, Niedźwiedź, Waszkowiak, Ochmański.

Absencje: Machaj (kontuzja), Fryzowicz.

Prognoza pogody na mecz: temperatura: 20 °C, deszcz: 0.0 mm, wiatr: 19 km/h.