Nieobliczalna Polonia na celowniku

Już jutro piąta seria spotkań III ligi dolnośląsko-lubuskiej. Równo o godzinie 17:00, szesnaście drużyn naszych rozgrywek wyjdzie na boiska, aby rywalizować o kolejne ligowe punkty. Chrobry jedzie na nieprzewidywalny teren do Trzebnicy, gdzie zmierzy się z tamtejszą Polonią. Lider w Wałbrzycha podejmuje u siebie Tęczę Krosno Odrzańskie, która mimo świetnego startu jest raczej skazana na pożarcie przez Górnik. Szansę na zdobycie pierwszych punktów będzie mieć Dozamet Nowa Sól, który zmierzy się z Łucznikiem Strzelce Kraj.
Zespół spod Wrocławia do III ligi wszedł kuchennymi drzwiami i wydawało się, że będzie jedną z czerwonych latarni rozgrywek. Jednak drużyna Polonii kierowana przez Ireneusza Mamrota od początku radzi sobie bardzo dzielnie. W pierwszych 4 kolejkach jego zespół zgromadził 9 punktów na swoim koncie, pokonując m.in. Ilankę Rzepin i Pogoń Świebodzin. Jedyne punkty stracił na swoim boisku z Tęczą Krosno Odrz., co świadczyć może o zupełnej nieobliczalności tego teamu. Chrobry po wpadce w Oleśnicy i porażce z Motobi musi koniecznie wygrać i z pewnością w tym spotkaniu będzie faworytem.

Skład Polonii to przede wszystkim młodzi zawodnicy związani ze swoim regionem. Wyróżnia się jedynie kilku bardziej obytych w piłkarskim światku zawodników. W bramce stoi 41-letni Marek Siemiątkowski, który jest najbardziej doświadczoną personą w zespole. W pomocy występuje Edwin Kuszyk, mający za sobą występy m.in. dla Polaru i Gawina. W środku pola występuje z kolei najskuteczniejszy w tym sezonie piłkarz Polonii Sławomir Kołodziej, który zgromadził na swoim koncie trzy trafienia.
Spotkania w Trzebnicy nie będzie mogła niestety obejrzeć zorganizowana grupa fanów Chrobrego. Władze miejscowego klubu nie wpuszczają na swój obiekt kibiców gości o czym poinformowały działaczy Chrobrego w specjalnym piśmie.

INFO O RYWALU

Pełna nazwa: Trzebnickie Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne Polonia Trzebnica
Rok powstania: 1947
Adres: Sportowa 1, 55-100 Trzebnica
Kontakt: (71) 387-25-79
Internet: www.polonia.trzebnica.pl
Barwy: żółto-niebieskie
Sukcesy: występy w III lidze
Stadion: (pojemność: 1000 miejsc, w tym 300 siedzących; oświetlenie – brak)
Bilety –
Bramkarze: Marek Siemiątkowski, Emil Trynda.
Obrońcy: Paweł Kapinos, Mateusz Marcinkowski, Jacek Mądrzejewski, Filip Pawlak, Mateusz Rakowski, Adrian Teodorczyk.
Pomocnicy: Kamil Baś, Łukasz Bielaszka, Daniel Gryzło, Wojciech Jankowski, Sławomir Kołodziej, Edwin Kuszyk, Marcin Mróz
Napastnicy: Marcin Bobik, Szymon Jaskułowski, Przemysław Stasiak
Trener: Ireneusz Mamrot

OSTATNIE TRZY MECZE

4. kolejka: Ilanka Rzepin – Polonia 2:3
Bramki: Mueller 50, Nnamani 75 (Ilanka); Stasiak 40, 88;Kołodziej 65 (k) (Polonia)
Polonia: Siemiątkowski – Pawlak, Teodorczyk, Mądrzejewski, Marcinkowski, Baś (72′ Jankowski), Kołodziej, Mróz, Kuszyk (77′ Bielaszek), Stasiak (90′ Kapinos), Bobik (64′ Jaskułowski).

3. kolejka: Polonia – Tęcza Krosno Odrz. 0:2
Polonia: Siemiątkowski – Rakowski (71′ Jankowski), Kapinos, Mądrzejewski, Marcinkowski – Kuszyk, Kołodziej, Mróz, Gryzło (46′ Baś) – Stasiak (57′ Jaskułowski), Bobik.

2. kolejka: Łucznik Strzelce Krajeńskie – Polonia
Marcinkowski 52
Polonia: Siemiątkowski – Rakowski, Kapinos, Mądrzejewski, Marcinkowski – Kuszyk (84′ Jankowski), Kołodziej, Mróz, Baś (46′ Gryzło), Stasiak(60′ Jaskułowski), Bobik (78′ Bielaszka).

PROGRAM 4. KOLEJKI

Polonia Trzebnica – Chrobry Głogów 29 sierpnia, 17:00
Vitrosilicon Iłowa – Polonia Świdnica 29 sierpnia, 17:00
Pogoń Oleśnica – Moto Jelcz Oława 29 sierpnia, 17:00
Motobi Kąty Wrocławskie – Celuloza Kostrzyn 29 sierpnia, 17:00
Orzeł Ząbkowice Śl. – Ilanka Rzepin 29 sierpnia, 17:00
Górnik Wałbrzych – Tęcza Krosno Odrz. 29 sierpnia, 17:00
Dozamet Nowa Sól – Łucznik Strzelce Kraj. 29 sierpnia, 17:00
Promień Żary – Pogoń Świebodzin 29 sierpnia, 17:00

INFO O MECZU

Polonia Trzebnica – Chrobry Głogów

29.08.2009, sobota, godz. 17:00
Stadion Miejski w Trzebnicy
Bilety: