Nowe sektory gości w pierwszej lidze

Pięć nowych drużyn w pierwszoligowej stawce to również pięć nowych stadionów oraz pięć sektorów gości (odliczając Zawiszę – cztery), w których pojawią się pomarańczowo-czarni podczas wyjazdów swojej drużyny. Trzy nowe stadiony na zapleczu ekstraklasy mieliśmy już okazję odwiedzić, bo z MKS-em Kluczbork, Zagłębiem Sosnowiec i Rozwojem Katowice rywalizowaliśmy ligę niżej. W Bydgoszczy kibice ChG też byli, ale lata temu, natomiast Bełchatów to dla nas zupełnie nowy teren.

Kluczbork
Po raz ostatni ten obiekt odwiedziliśmy 8 marca 2014 roku. Wówczas do Kluczborka wybrało się 89 kibiców Chrobrego Głogów, którzy zabrali ze sobą dwa płótna. Sezon wcześniej wyjazdowy mecz z MKS-em wypadł nam w listopadzie, a w trasę za swoją drużyną ruszyło 83 kibiców, w tym dziesiątka z gorzowskiego Stilonu. Znacznie liczniejsza była nasza wizyta w sezonie 2011/2012, naszym pierwszym po awansie z trzeciej ligi. W sektorze gości zameldowaliśmy się wówczas w 125 osób i to właśnie wyprawa z okresu wielkanocnego była naszą najliczniejszą do Kluczborka. Wcześniej na tym obiekcie gościliśmy w sezonie 2007/2008 (90 osób). Warto wspomnieć, że wyjazdy do tej miejscowości w całej Polsce kojarzone są zapewne z poczęstunkiem w postaci bułki z serem, którą dostaje/dostawał każdy po wejściu do sektora gości 😉

Stadion MKS-u Kluczbork może pomieścić ponad 2,5 tysiąca widzów, z czego ok. 500 może wejść do sektora gości.

Katowice
Stadion Rozwoju Katowice to kolejny obiekt, który kibice Chrobrego odwiedzali w ostatnich latach. Z Rozwojem pomarańczowo-czarni mierzyli się na drugoligowym froncie, a co za tym idzie, w sektorze gości meldowali się fani z Głogowa. W nowym sezonie wizyta na Górny Śląsk wypadnie nam na początku września. Prawdopodobnie odwiedzimy więc stadion Rozwoju, a nie GieKSy, bo niewykluczone, że przy ul. Bukowej klub będzie rozgrywał swoje mecze w rundzie wiosennej. Wszystko spowodowane jest brakiem oświetlenia. Rozwój jako beniaminek jesień spędzi na własnym stadionie i to właśnie tam będzie gościł pomarańczowo-czarnych.

Stadion Rozwoju Katowice może pomieścić 2472 widzów, bo taka jest dokładna liczba krzesełek na obiekcie. Maksymalna liczba przyjezdnych wpuszczana do sektora wynosi 150 osób. Jak łatwo się domyślić – kibice GieKSy mogą mieć spory problem przy rozdzielaniu wejściówek 😉 My po raz ostatni na stadionie przy ul. Zgody pojawiliśmy się w listopadzie 2013 roku. Wówczas pomarańczowo-czarnych wspierało 64 kibiców. Kilka miesięcy wcześniej, w kwietniu, stadion Rozwoju odwiedziliśmy w 44 osoby, natomiast pod koniec maja 2008 roku w 38 osób.

Sosnowiec
Stadion Ludowy, na którym swoje mecze rozgrywa Zagłębie Sosnowiec odwiedziliśmy w ostatnich latach trzykrotnie. Zaczęło się w sezonie 2011/2012. Był to nasz pierwszy dalszy wyjazd w drugiej lidze (wcześniej odwiedziliśmy położony znacznie bliżej Jarocin) i w drogę ruszyło 93 kibiców ChG. W następnym sezonie do Sosnowca wybraliśmy się w 87 osób (nie wszyscy weszli na stadion), natomiast ostatnim razem było nas 62.

Stadion Zagłębia Sosnowiec należy do największych na zapleczu ekstraklasy i może pomieścić 13 tysięcy widzów, jednak maksymalna publiczność jest ograniczana do 5 tysięcy. Obecnie sektor gości przystosowany jest do maksymalnej liczby 418 wyjazdowiczów.

Bełchatów
Stadion GKS-u Bełchatów to zupełnie nowy obiekt na mapie wyjazdowej kibiców ChG. Obiekt mieszczący się przy ul. Sportowej 3 może pomieścić dokładnie 5264 widzów, bo tyle wynosi liczba zamontowanych krzesełek. Sektor gości na tym kameralnym stadionie przygotowany jest dla 384 kibiców.

Bydgoszcz
Pod względem pojemności nie ma sobie równych w pierwszej lidze. Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka może pomieścić ponad 20 tysięcy widzów. Aż 1900 miejsc znajduje się w sektorze gości, jednak wobec konfliktu fanów popularnej „Zetki” z właścicielem Radosławem Osuchem, kibicowska Polska solidarnie odpuszcza swoje wyjazdy do Bydgoszczy. W przeszłości było jednak inaczej. Po raz ostatni pomarańczowo-czarni pojawili się w tym mieście w sezonie 1996/1997 (14 osób). Rozgrywki wcześniej do Bydgoszczy wybrało się 24 fanów głogowskiej drużyny, natomiast w sezonie 1994/1995 było ich 27.

W sezonie 2015/2016 kibice Chrobrego Głogów będą mieli okazję odwiedzić dodatkowo stadion w Olsztynie (poprzedni mecz ze Stomilem rozegrano w Ostródzie) oraz być może w Pruszkowie, gdyż na obiekcie Dolcanu Ząbki trwają prace związane z oświetleniem.

Komentarze

  • #1 Rambo, 17.07.2015, godz.17:09 Edytuj

    Co ciekawe kiedyś mieliśmy już grać z Bełchatowem (baraże o 2.lige), ale na na koniec sezonu powiększyli ówczesną 2.ligę ( z jednej grupy , powiększyli do dwóch grup) i przez to odwołali te baraże
  • #2 R., 16.07.2015, godz.18:46 Edytuj

    W miejsce Zawiszy mogłabyć Korona lub Ruch , a tak raczej mecz kibicowski odpada

Dodaj komentarz

escort mersin