O możliwość zaistnienia

Już jutro głogowian czeka kolejny ważny pojedynek. Po tym jak w lidze praktycznie stracili szansę na wywalczenie miejsca premiowanego barażem, nasi piłkarze powinni skupić się na wygranej w Okręgowym Pucharze Polski. Na przeszkodzie do osiągnięcia tego celu stoi teraz lider III ligi – Górnik Polkowice. Wszyscy pamiętają jeszcze jesienną klęskę 0:4 na własnym boisku, co tylko jeszcze bardziej potwierdza fakt, że jutrzejsza przeprawa nie będzie łatwa.
To nie znaczy, że powinniśmy do tego meczu podejść w roli skazanego, bez żadnej szansy na wygraną. Górnikowi zdarzają się wpadki o czym może świadczyć chociażby porażka w Ząbkowicach z tamtejszym Orłem 0:2. Nasi piłkarze po wygranej z Dozametem, mają więc kolejną świetną okazję udowodnić swoim kibicom, że stać ich na znacznie więcej, niż ostatnio mogliśmy doświadczyć.
Wygrana z Górnikiem powinna otworzyć Chrobremu drogę do zwycięstwa w całych rozgrywkach. Co ono nam da? Po wygraniu jeszcze kilku pojedynków z rywalami z całego województwa otwiera się szansa na grę z na prawdę renomowanymi rywalami. Przykładów takich osiągnięć klubów z niższych lig w ostatnich latach jest sporo. Sięgnijmy nie daleko. Jeszcze parę dni temu w walce o zwycięstwo w całej edycji Pucharu Polski 2008/09 liczyła się Stal Sanok, którą ostatecznie wyeliminowała słynna Legia Warszawa. Wcześniej chociażby IV-ligowy wówczas GKS Tychy mógł podejmować na własnym boisku Wisłę Kraków. Czy nie warto więc zrobić wszystko, aby i do Głogowa zawitał futbol na wyższym poziomie?
Początek jutrzejszego spotkania o godzinie 16:30. Wstęp dla wszystkich jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.