O prestiż w powiatowym gronie

W przyszłą sobotę, 21 listopada, będziemy świadkami dość prestiżowego w wymiarze lokalnym turnieju piłki nożnej, którego organizacją zajmują się starostwo powiatowe i MZKS Chrobry. O godz. 9:30 na płycie ze sztuczną nawierzchnią głogowskich obiektów sportowych do rywalizacji przystąpi 14 drużyn działających na terenie powiatu głogowskiego. Będzie Zryw Kotla, Orzeł Czerna, Iskra Nielubia, Dragon Jaczów, Perła Potoczek, Sokół Jerzmanowa, Łagoszowia Łagoszów, Iskra Droglowice, Odra Leszkowice, Zawisza Serby, Sparta Przedmoście, Mieszko Ruszowice, Odra Grodziec Mały, a przy tym nie zabraknie rezerw Chrobrego.
– W tym roku przypada dziesięciolecie powiatu głogowskiego, a turniej jest jednym z elementów obchodów okrągłej rocznicy – wyjaśnił Tomasz Kumczyk ze starostwa.

Wszystkie ekipy zostaną podzielona na 3 grupy, w których rywalizacja będzie odbywać się systemem każdy z każdym. Zespoły z pierwszego miejsca przystąpią do fazy finałowej, gdzie także każdy zagra z każdym. Wszystkie spotkania potrwają 12 minut, a na podzielonej płycie jednocześnie będą toczyć się dwa pojedynki. Piłkarskie zmagania zakończą się ok. godz. 14:00. Trzy czołowe ekipy zgarną bony na sprzęt sportowy o różnych wartościach: 800 zł za pierwsze miejsce, 700 zł za drugie i 600 zł za trzecie. Pozostałe zespoły otrzymają bony o nominale 500 zł.
– Zdecydowaliśmy, że taka forma nagradzania będzie najwłaściwsza. Kluby przecież same najlepiej wiedzą, czego w danej chwili im potrzeba najbardziej: piłek, odzieży sportowej czy jeszcze czegoś innego. Jeśli impreza powiedzie się, na pewno na tej jednej nie poprzestaniemy i ta zapoczątkuje kolejne edycje – dodaje Tomasz Kumczyk.