Odczarować zielonogórskie boisko

3 zwycięstwa, 2 porażki i 1 remis – to wiosenny dorobek naszego najbliższego przeciwnika – Lechii Zielona Góra. Lubuska drużyna aktualnie depcze nam po piętach, mając tylko mniej korzystny bilans bramkowy i w niedzielę przekonamy się, kto zasługuje na 4. lokatę w tabeli.
Jeśli mamy wymieniać atuty piłkarzy z Zielonej Góry, to jest nim na pewno własne boisko, na którym od początku sezonu ani razu nie przegrali – jako jedyni w grupie! Co więcej, podejmowali u siebie najlepszych naszej ligi – inkasowali komplet punktów w spotkaniach z GKS-em i Miedzią, remisowali z Odrą… Wygrać tam, to będzie niewątpliwie „coś”.
Kadra zespołu Lechii jest bardzo młoda, bowiem aż 15-stu jej reprezentantów nie przekroczyło 22-go roku życia. Nie przeszkadza to działaczom tamtejszego klubu, by celować w zaplecze ekstraklasy. Szanse, co prawda, są już małe, ale trener Grzegorz Kowalski na pewno nie chce, by zmalały one do zera po niedzielnym meczu.
Możliwe, że szeregach zielonogórskich piłkarzy ujrzymy Krzysztofa Rośmiarka. Zaledwie „możliwe”, bowiem znany w Głogowie „Rośmiar” nie zdołał przekonać do siebie szkoleniowca, by ten konsekwentnie stawiał na niego w kolejnych meczach. Do siatki rywala trafiał, nawet 2-krotnie, ale zaledwie w sparingach. Życzymy mu dobrze, lecz niekoniecznie w niedzielę.

Czym my możemy odpowiedzieć na magię własnego boiska Lechii? W tym sezonie nie ponieśliśmy klęski jeszcze z żadnym lubuskim team’em. Ostatnie zwycięstwa ligowe są na pewno budujące, tym bardziej, że osiągane w dramatycznych wręcz okolicznościach, i pozwalają wierzyć w korzystny rezultat. Korzystnym byłby z pewnością remis, ale apetyt rośnie w miarę jedzenie. Wyjątkiem od tej reguły nie jesteśmy…

Tak było w ostatnich latach:

Sezon 2003/2004

Chrobry – Lechia 3-0
Trznadel 32’ (k), Smolin 52’, Adamczak 90’ (samobójczy)

Lechia – Chrobry 1-0
Cierniak 76’

Sezon 2004/2005

Lechia – Chrobry 0-0

Chrobry – Lechia 1-1
Żmudziński 8’ – Bugaj 46’ (k)

Sezon 2005/2006

Chrobry – Lechia 3-0
Druciak 25’, Rośmiarek 52’, Cackowski 82’

Ciekawostką w Zielonej Górze są podejmowane starania, by tamtejsi fani stali się prawdziwym 12-stym zawodnikiem. W tym celu utworzono oficjalny Klub Kibica, którego członków wyposażono w specjalne legitymacje oraz przywilej nabywania tańszych wejściówek.
W 2003 roku nie stwierdziliśmy nikogo, rok później sytuacja uległa zmianie, bowiem swoją drużynę dopingowała kilkunastoosobowa grupka. Jak będzie tym razem? O tym, że „coś” tam w ogóle istnieje niech świadczy wiosenny pojedynek z Pogonią Świebodzin, podczas którego najzagorzalsi sympatycy Lechii, poprzez wywieszony transparent, solidaryzowali się z kibicami Zawiszy Bydgoszcz.

Spotkanie Chrobrego z Lechią zakończy 24. kolejkę III-ligowych zmagań. W pozostałych grają:

Sobota:

Polar Wrocław – Raków Częstochowa godz. 15:00
Pogoń Świebodzin – Skalnik Gracze godz. 16:00
Gawin Królewska Wola – Ruch Radzionków godz. 14:00
Miedź Legnica – Promień Żary godz. 17:00
Odra Opole – Polonia Słubice godz. 18:00
Walka Zabrze – Rozwój Katowice godz. 17:00
Dozamet Nowa Sól – GKS Jastrzębie godz. 16:00

Najbardziej interesuje nas m.in. mecz w Legnicy, jednak liczenie na potknięcie się Miedzi w spotkaniu z ostatnim w tabeli Promieniem jest trochę nie na miejscu. A może pora na kolejkę cudów, śladami II-ligowej sensacji we Wrocławiu?
W przypadku porażki pomarańczowo-czarnych, oprócz Lechii wyprzedzić nas mogą: Rozwój Katowice, Polar Wrocław i Gawin. Z tej trójki teoretycznie najłatwiejsze zadanie mają ci ostatni. Tylko teoretycznie, wszak Ruch udowodnił już, że z ligą wcale żegnać się nie zamierza.

Relacje na żywo z meczu w Zielonej Górze na antenie Radia Elka Głogów (89,6)
Słuchaj w Winampie – TUTAJ.

My oczywiście raz jeszcze zachęcamy, by część długiego weekendu spędzić niekoniecznie przy odbiornikach radiowych ;-). Wszyscy widzimy się w niedzielę o godz. 9:45 pod halą.