Pierwsze zwycięstwo

Piłkarze Chrobrego wygrali z Dozametem Nowa Sól 2-0 (0-0). Od początku spotkania „pomarańczowo-czarni” sprawiali lepsze wrażenie, jednak zabrakło precyzji w wykańczaniu akcji. Przewaga Głogowian – zarówno w posiadaniu piłki, jak i stwarzaniu zagrożenia pod bramką rywala – została udokumentowana dopiero w 72. minucie spotkaniaPiłkarze Chrobrego wygrali z Dozametem Nowa Sól 2-0 (0-0). Od początku spotkania „pomarańczowo-czarni” sprawiali lepsze wrażenie, jednak zabrakło precyzji w wykańczaniu akcji. Przewaga Głogowian – zarówno w posiadaniu piłki, jak i stwarzaniu zagrożenia pod bramką rywala – została udokumentowana dopiero w 77. minucie spotkania, kiedy to silnym uderzeniem zza pola karnego golkipera gości pokonał testowany Grzegorz Rola (ostatnio gracz Zagłębia II Lubin, niedawno sprawdzany przez Śląska Wrocław). W 82. minucie wynik meczu ustalił efektownym „szczupakiem” Konrad Węglarz. Grano 2×45 min.

Trener Kujawa przyznał, że każdy kolejny sparing pozwala mu zbliżyć się do ostatecznych decyzji kadrowych. – Skład zespołu powoli się krystalizuje, myślę, że na początku przyszłego tygodnia wszystko będzie jasne – tłumaczy trener Kujawa. Szkoleniowiec, póki co nie chciał jeszcze zdradzić nazwisk. Dyplomatycznie stwierdził, że kontrakty z klubem podpiszą na pewno: bramkarz, dwóch obrońców kryjących i prawy pomocnik.
Trener był tajemniczy, ale nam się udało dowiedzieć nieco więcej. Bramkarzem jest Mariusz Bardelski, mierzący 190cm wzrostu wychowanek Włókniarza Pabianice, ostatnio grający w ŁKS Łódź i RKS Radomsko. Dwaj tajemniczy obrońcy to Mateusz Herbuś ze Szkółki Piłkarskiej Głogów oraz Kamil Nitkiewicz z Polaru Wrocław, a prawy pomocnik to w/w Grzegorz Rola z Zagłębia Lubin. Przypomnijmy, że wcześniej z klubem związał się Mateusz Milkowski, wychowanek Szkółki, ale ostatnio grający w Dozamecie Nowa Sól. W zespole trzecioligowym grał będzie także doświadczony Maciej Soboń, wychowanek Chrobrego, już ostatnią rundę spędził w na grze w rezerwach i dochodzeniu do siebie po szeregu kontuzji.

źródło: własne / Radio Elka Głogów