Plac zabaw już otwarty

Od dziś można mówić, że akcja plac zabaw dla najmłodszych została zakończona sukcesem. Wszystko to za sprawą uroczystego otwarcia ogródka dla dzieci przy ulicy Galla Anonima, który został sfinansowany przez właścicieli głogowskiego Intermarche i Bricomarche, a wygranego przez nasze miasto w konkursie Fundacji Muszkieterów.

Równo o godzinie 16:00 przecięta została uroczyście wstęga i grupa około stu młodych mieszkańców naszego miasta zaczęła szturmować huśtawki, zjeżdżalnie i inne atrakcje znajdujące się nowym obiekcie. Czas umilali im organizatorzy, którzy przygotowali dla nich szereg zabaw i nagród. My ze swojej strony dorzuciliśmy jeszcze porcję klubowych kalendarzy.

Przypomnijmy w telegraficznym skrócie jak doszło do jego powstania. W styczniu do rywalizacji o fundowany przez Fundację Muszkieterów plac włączył się Głogów. Sporą rolę odegrali tutaj sympatycy Chrobrego, którzy bardzo aktywnie zabiegali o kolejne smsy dla naszego miasta, a z pomocą przyszły jeszcze lokalne media. W ostatnich dniach walka toczyła się już tylko między Głogowem a Słupcą, którym z każdym kolejnym dniem pomagały kolejne miasta. Rywalizacja toczyła się do północy 31 stycznia. O godzinie 23:57 na prowadzeniu był jeszcze Głogów, by ostatecznie przegrać o 25 głosów. A nasze miasto zdobyło ich aż 14631! Wobec takiej zażartej konkurencji Fundacja Muszkieterów postanowiła sfinalizować plac zabaw także w Głogowie, jako nagrodę za sportową rywalizację do samego końca.