Początek III ligi, gr. III tydzień później?

Śląski Związek Piłki Nożnej rozważa możliwość przełożenia pierwszej wiosennej kolejki spotkań w III lidze piłkarskiej zaplanowanej na 12 marca. Wszystko wskazuje, że w tej klasie rozgrywkowej runda rewanżowa rozpocznie się tydzień później.

Możliwość opóźnienia wiosennej rundy rozgrywek III ligi piłkarskiej związana jest z ostrą zimą i dużymi opadami śniegu, które w ostatnich dniach wystąpiły na terenie kraju. W efekcie wszystkie boiska pokryte są grubą warstwą śniegu, co najprawdopodobniej uniemożliwi rozgrywanie meczów w przewidzianym terminie inauguracji rundy rewanżowej, czyli 12 marca.

– Decyzję o tym, czy przełożymy start III ligi, podejmiemy 8 marca – twierdzi Grzegorz Termiński, wiceprezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej, który prowadzi rozgrywki w tej grupie III ligi. – Otrzymujemy informację z różnych klubów, że ich boiska pokryte są śniegiem i warunki do gry są fatalne. Największe problemy zgłaszają przedstawiciele klubów z regionu zielonogórskiego. Z ich relacji wynika, że tam nie zdążą z przygotowaniem boisk na 12 marca. Prognozy pogody są takie, że do 8-10 marca spodziewany jest mróz i opady śniegu. To niemożliwe, aby w ciągu kilku następnych dni śnieg roztopił się, a boiska były suche i przystosowane do rozgrywania meczów. Dziś wszystko wskazuje, że zmienimy termin rozpoczęcia rundy wiosennej z 12 marca na termin majowy. Jeśli tak się stanie, wówczas kolejka ta rozegrana zostanie w którąś środę maja, gdyż wszystkie terminy sobotnio-niedzielne w sezonie są już zajęte – kończy Termiński.

W pierwszej kolejce rundy rewanżowej dolnośląskie zespoły mają rozegrać następujące mecze: Motobi Kąty Wrocławskie – Rozwój Katowice, Miedź Legnica – Walka Zabrze, Lechia Zielona Góra – Śląsk Wrocław, Odra Opole – Chrobry Głogów i Polonia Bytom – Polar Wrocław.

Skomentuj na FORUM.

źródło: Gazeta.pl, 90minut.pl