Podrażnić kąteckie lwy

Rozszarpać mieliśmy je już w rundzie jesiennej, ale tak się złożyło, że Motobi jest jedynym póki co zespołem, który wywalczył w Głogowie jakiekolwiek punkty. Wówczas, po golach Sławomira Rosieckiego i Damiana Celucha, podopieczni trenera Mirosława Drączkowskiego wygrali z Chrobrym 2:1. Pora na srogi rewanż. Wygrać trzeba tym bardziej, że przewodzący stawce Górnik podejmuje u siebie Łucznika Strzelce Krajeńskie i choć w piłce różne cuda się zdarzają, to jednak, no właśnie, cuda…
Motobi Kąty Wrocławskie na pozycji wicelidera nie jest jakąś wielką niespodzianką. Co prawda będąc w podwrocławskiej miejscowości trudno doszukać się klimatu na wyższą ligę, bo niewielki i jednak mało estetyczny stadionik nawet rzadko kiedy wypełnia się w przynajmniej znacznej części, to jednak od dłuższego czasu Motobi uchodzi za bardzo solidnego trzecioligowca. Już po awansie, który nastąpił w 2008 roku, gracze z Kątów uplasowali się na 5. miejscu w tabeli.

Motobi zaliczyło falstart w rundzie wiosennej, bo na własnym obiekcie, po nudnych 90 minutach, tylko bezbramkowo zremisowało z Tęczą Krosno Odrzańskie. Tydzień później było już lepiej, bo remis z silną i mierzącą w awans do drugiej ligi w przyszłym sezonie Ilanką na jej własnym terenie jest dobrym rezultatem. Gracze Drączkowskiego w tym spotkaniu prowadzili już 2:1, jednak słabsza druga połowa w ich wykonaniu doprowadziła do utraty gola na osiem minut przed końcem.

W przerwie zimowej Motobi straciło wiele, bo swoich czołowych strzelców. Jarosław Matkowski (6 goli) odszedł do Orła Sadków, a Grzegorz Rajter (5 goli) wybrał Polonię Trzebnica. Odeszli też Michał Kossakowski, Andrzej Ganczarczyk i Przemysław Dudzic, ale cała trójka nie odgrywała głównych skrzypiec w zespole. W ich miejsce pojawiło się kilku młodzieżowców. Wśród nich jest Daniel Sygnatowicz z GKS-u Kobierzyce, którego część z nas zapewne pamięta z testów w Chrobrym latem 2008 roku.

Choć Motobi to głównie młoda drużyna, w jej szeregach nie brakuje kilku bardziej doświadczonych zawodników. Na czele tej grupki stoi Piotr Jawny. Czołowy defensor ekipy z Kątów Wrocławskich ma już 39 lat, a w swojej karierze wieloletnie reprezentowanie barw Śląska Wrocław i przygodę z gdyńską Arką. Z oboma klubami miał okazję walczyć o ligowe punkty na boiskach ekstraklasy.

Przypomnijmy, że mecz Motobi z Chrobrym odbędzie się bez udziału publiczności. Z tego też powodu nasz wyjazd do Kątów Wrocławskich został odwołany. Klub nie jest w stanie zabezpieczyć imprezy masowej z udziałem zorganizowanej grupy fanów, więc dla nas nie powinien mieć racji bytu nawet na tym poziomie rozgrywkowym.

INFO O RYWALU

Pełna nazwa: Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie
Rok powstania: 1994
Adres: Kolejowa 5, Sadków 55-080 Kąty Wrocławskie (klub); Zwycięstwa 23 (stadion)
Kontakt: (71) 316-86-72
Internet: www.ksmotobi.pl (oficjalna)
Barwy: biało-czerwone
Sukcesy: występy w III lidze
Stadion: 1000 miejsc (860 siedzących)
Oświetlenie – brak
Bilety –
Bramkarze: Karol Chwastyk (91), Marcin Foltyn (77).
Obrońcy: Bartłomiej Gawron (85), Piotr Jawny (71), Krzysztof Kotwicki (89), Tomasz Kotwicki (90), Adam Samiec (82), Kamil Mierzwa (89).
Pomocnicy: Damian Celuch (90), Przemysław Dudzic (89), Marek Kowalczyk (77), Adam Mostowski (84), Arkadiusz Pawlak (87), Sławomir Rosiecki (84), Damian Szczepaniak (88), Wojciech Szram (90), Marcin Buryło (90), Jakub Wróbel (90), Daniel Sygnatowicz (90).
Napastnicy: Przemysław Nuckowski (91), Dawid Pałys (91).
Trener: Mirosław Drączkowski (od października 2007).
Uwagi: W 2004 roku klub Inkopax Wrocław połączył się z zespołem Bystrzycy Kąty Wrocławskie. Drużyna zmieniła nazwę na Motobi Inkopax Kąty Wrocławskie. Od 2005 roku klub nosi nazwę Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie.
Ciekawostki: Do niedawna w Kątach Wrocławskich grali wychowankowie Chrobrego Głogów – Karol Bednarowski oraz Łukasz Augustyniak.

OSTATNIE DWA MECZE

18. kolejka: Ilanka Rzepin – Motobi 2:2
Ivan Udarević 16 (k), Konrad Plucner 82 – Marek Kowalczyk 23 (k), Przemysław Nuckowski 30
Motobi: Chwastyk – Jawny, Samiec, Mierzwa, Gawron, Szczepaniak, Kowalczyk, Rosiecki, Celuch (30 Pawlak), Mostowski (75 Byrylo), Nuckowski (88 Dudzic)

17. kolejka: Motobi – Tęcza Krosno Odrzańskie 0:0
Motobi: Foltyn – Jawny, Samiec, Gawron, Mierzwa (77 K. Kotwicki), Pawlak (75 Buryło), Celuch, Kowalczyk, Mostowski, Szczepaniak, Nuckowski.

PROGRAM 19. KOLEJKI

Promień Żary – Polonia Świdnica 3 kwietnia, 11:00
Polonia Trzebnica – Ilanka Rzepin 3 kwietnia, 11:00
Motobi Kąty Wr. – Chrobry Głogów 3 kwietnia, 14:00
Dozamet Nowa Sól – Pogoń Świebodzin 3 kwietnia, 15:00
Vitrosilicon Iłowa – Moto-Jelcz Oława 3 kwietnia, 15:00
Górnik Wałbrzych – Łucznik Strzelce Kraj. 3 kwietnia, 15:00
Pogoń Oleśnica – Celuloza Kostrzyn 3 kwietnia, 16:00

INFO O MECZU

Chrobry Głogów – Motobi Kąty Wrocławskie

03.04.2010, sobota, godz. 14:00
Stadion w Kątach Wrocławskich przy ul. Zwycięstwa 23