Podsumowanie 1. kolejki

Pierwsza kolejka ma to do siebie, że potrafi przynieść zaskakujące rozstrzygnięcia. Dosyć nieoczekiwany był start trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej, bo faworyci albo tracili punkty, albo z wielkim trudem je łapali. Ilanka Rzepin jeszcze w 90 minucie remisowała z Twardym Świętoszów 1:1. Dopiero gol Piotra Grabarczyka w trzeciej minucie doliczonego czasu gry dał Ilance komplet oczek. Z kolei Polonia Trzebnica po pierwszych 45 minutach przegrywała w Międzyrzeczu 0:2, choć mogła wyżej. Zmiana stron dała zupełnie inny obraz gry. Gospodarze skupili się na obronie, co bardziej doświadczeni trzebniczanie skrzętnie wykorzystali. Do remisu doprowadziły gole Edwina Kuszyka i Przemysława Stasiaka, a więc tych graczy, których jeszcze kilka tygodni temu łączono z Chrobrym. Atmosferę w swoich szeregach podbudowała ekipa Lechii Dzierżoniów. Znacząco, bo nic tak nie buduje, jak przesądzenie o swoim zwycięstwie w doliczonym czasie gry (bramka Filipa Barskiego).