Podsumowanie 10. kolejki

Spośród meczów 10. kolejki chyba najbardziej ucieszył rezultat starcia Vitrosiliconu z Górnikiem. Wałbrzyszanie przez większą część pojedynku prowadzili i kiedy wydawało się, że po raz siódmy w sezonie zgarną komplet punktów, już w doliczonym czasie gry, a konkretnie w 95. minucie, gol Sebastiana Jędrzejowskiego po kontrataku te szansę przekreślił.

Nasz najbliższy rywal, Łucznik Strzelce Krajeńskie, dość nieoczekiwanie postawił trudne warunki zaskakującej na minus Ilance. W Słubicach goście prowadzili od 39. minuty po uderzeniu Rafała Bobrowskiego. Gracze Ilanki dopiero w drugiej odsłonie zapobiegli niespodziance. Spośród kilku dogodnych okazji wykorzystali te dwie, wygrywając jednak troszeczkę szczęśliwie, bowiem bramka na wagę trzech oczek Christiana Nnamaniego padła na sześć minut przed końcem zawodów.
W Oławie tamtejszy Moto-Jelcz tylko potwierdził to, że już nie jest tą mizerną drużyną z początku sezonu. Po niespodziewanym zwycięstwie w Wałbrzychu, tym razem nie pozostawił złudzeń nowosolskiemu Dozametowi, zwyciężając 3:0. Raz na listę strzelców wpisał się pochodzący z Głogowa Mateusz Milkowski.
Dość ciekawie było w Oleśnicy. Pogoń zremisowała z Orłem 2:2, a wszystkie cztery bramki padły w przeciągu trzynastu minut.
Twierdzą nie do zdobycia są póki co Kąty Wrocławskie. Na sześć spotkań u siebie, Motobi wygrało… sześć. Niemal każdemu rywalowi daje tam srogą lekcję. Wcześniej m.in. świdnickiej Polonii (6:2), teraz przez moment liderującej Polonii Trzebnica (3:0). Mało tego. Nikt w lidze nie zdobył na własnym terenie ponad 20 bramek. Nikt poza Motobi. Jedynie świdniczanie wbili w Kątach obecnemu wiceliderowi dwie bramki, ale przecież i tak z kretesem polegli. Ale chwila, Motobi bijące się o 2 ligę? Z szacunkiem, ale nie brzmi to przekonująco.

Widzów: 150
Gości: 0 (zakaz), w tym samym czasie fani Dozametu w sile 21 osób obecni z Ruchem Radzionków w Żaganiu na meczu Czarni – Ruch

Vitrosilicon Iłowa – Górnik Wałbrzych 1:1