Podsumowanie 12. kolejki

W 12. kolejce III ligi niespodziankę sprawiła Ilanka Rzepin. Najbliższy rywal Chrobrego przez długi okres czasu nie mógł się odnaleźć, tymczasem najpierw efektownie pokonał Tęczę (5:0), a teraz nieoczekiwanie wygrał ze słabo tego dnie grającą Polonią i to na jej terenie. O wygranej 2:0 zadecydowały dwa trafienia Nigeryjczyków w przeciągu ostatnich dwudziestu minut.
Jeśli w lidze ktokolwiek doskonale zna słowo szczęście, to jest to Pogoń Świebodzin. Lubuska ekipa pokonała w Oławie tamtejszego Moto-Jelcza 2:1 po golach Tomasza Cenina i Janusza Obuchanicza w 81. i 90 minucie spotkania. W bieżących rozgrywkach był to już czwarty pojedynek w wykonaniu świebodzinian, w którym szalę zwycięstwa przechylają na swoją korzyść trafieniami w przeciągu ostatnich dziesięciu minut. Z tego trzykrotnie te decydujące gole padały już w 90. minucie gry.
W tej kolejce pojeździli jedynie fani Promienia i na mniejszą skalę Górnika Wałbrzych. Motobi nie wpuszcza na swój obiekt zorganizowanych grup kibiców gości ze względu na, wiadomo, remont. Wałbrzyszanie wyjazdu więc nie organizowali. Do Kątów Wrocławskich wybrało się jedynie kilka osób, które, podobnie jak my w ubiegłym sezonie w Ząbkowicach, nie zastali ani jednej wbitej w ziemię łopaty. STOP dla tak śmiesznych klubów w lidze!