Podsumowanie 13. kolejki

Skomplikowała się sytuacja Chrobrego w tabeli, któremu prowadzący Górnik Wałbrzych odskoczył już na pięć punktów. Głogowianie znów są podstawieni niejako pod ścianą. Podobnie jak w Wałbrzychu miesiąc wcześniej, tak teraz muszą wygrać na niezwykle trudnym terenie w Świdnicy. Tyle że tym razem w jeszcze większym osłabieniu.
Spośród 13. kolejki na uwagę zasługuje przede wszystkim to, co działo się w Ząbkowicach. To była prawdziwa kanonada strzelecka w wykonaniu miejscowego Orła i Polonii Świdnica. Świdniczanie wygrali… 7:4. Rzadko zdarza się, aby jedna drużyna zdobyła w meczu 4 gole, nie wywalczając nawet remisu. I to samo w drugą stronę – zespół, który 7-krotnie trafia do siatki przeciwnika, raczej nie powinien tracić aż czterech bramek. Miejscowi tak wysokiej porażki upatrują w słabo spisującej się tego dnia defensywie i żałują, że nadrabiająca to ofensywa… nie wykorzystała innych stworzonych okazji.
Kiedy wydawało się, że w trudniejszym dwumeczu Górnik pogubi punkty, ten zdobył ich komplet. Po zwycięstwie w Kątach Wrocławskich, tym razem wałbrzyszanie pokonali u siebie Polonię Trzebnica 2:1. Ambitnie walczący nie tylko w tym meczu, ale i całej rundzie jesiennej goście rozmiary porażki zniwelowali dopiero w doliczonym czasie gry, ale sporo pretensje mieli o nie uznaną kilka minut wcześniej bramkę dającą jeszcze nadzieje na ugranie czegokolwiek.
Fatalną serię ośmiu porażek z rzędu przerwali wreszcie gracze Tęczy, pokonując u siebie Celulozę 3:1. Jest o tyle zaskakujące, że zawodnicy z Krosna Odrzańskiego do tego pojedynku przystąpili bez pięciu podstawowych piłkarzy.

13. kolejka III-ligi dolnośląsko-lubuskiej:

Orzeł Ząbkowice – Polonia Świdnica 4:7
Krzysztof Czachor 43 (k), Łukasz Deneka 50 (k), Norbert Gula 85, Paweł Świerzawski 87 – Tomasz Urban 1, 27, 31, Krzysztof Goździejewski 33, 54, Dariusz Filipczak 71 (k), Bartosz Surnik 87
Widzów: 400
Gości: 41 (w tym 4 Victoria Świebodzice)

Górnik Wałbrzych – Polonia Trzebnica 2:1
Grzegorz Michalak 32, Dominik Janik 65 – Szymon Jaskułowski 90
Widzów:
Gości: 0

Dozamet Nowa Sól – Motobi Kąty Wrocławskie 1:2
? – Damian Szczepaniak, Marek Kowalczyk
Widzów:
Gości: 0

Promień Żary – Pogoń Oleśnica 1:3
Gracjan Arkuszewski 72 – Krzysztof Bezak 16, Grzegorz Sajewicz 60, Krzysztof Michalewski 88
Widzów: 150
Gości: 5

Pogoń Świebodzin – Vitrosilicon Iłowa 0:0
Widzów:
Gości: 5

Łucznik Strzelce Krajeńskie – Moto Jelcz Oława 2:1
Rafał Bobrowski 40, Marcin Nowik 58 – Mateusz Milkowski 29
Widzów: 100
Gości: 0

Tęcza Krosno Odrzańskie – Celuloza Kostrzyn 3:1
Rafał Gajdemski 29, 60, Andrzej Mazur 89 – Marek Gruszka 3
Widzów: 100
Gości: 0

Ilanka Rzepin – Chrobry Głogów ,b>1:1
Krystian Kowalski 18 (sam.) – Michał Bukraba 19
Widzów: 200
Gości: 72


Ok. 250-osobowy młyn Górnika Wałbrzych podczas meczu z Polonią Trzebnica. Razem z KSG kilku fanów GKS-u Tychy. (fot. wiadomosciwalbrzyskie.pl)


41-osobowa grupa kibiców Polonii Świdnica w Ząbkowicach. Prezentują drobną, aczkolwiek ciekawie ujętą oprawę wymierzoną przede wszystkim przez rywali z Orła. Ta byłaby bardziej pokaźna, gdyby ochrona nie zarekwirowała… pewnego atrybutu idealnie wkomponowanego w widoczne na transparentach hasła. (fot. poloniasparta.pl)


I aktywna grupa Orła na tym meczu. (fot. ksorzel.pl)


Troszeczkę niespodziewana garstka fanów Pogoni Oleśnica w Żarach – 5 osób.


I tak samo skromna grupka kibiców Vitrosiliconu/Piasta Iłowa w Świebodzinie – 5 osób (fot. kibicepiastvitro.futbolowo.pl)