Podsumowanie 14. kolejki

Górnik Wałbrzych jeszcze nie tak dawno temu był za nami, na 4. pozycji, a teraz jest na czele stawki i to z przyzwoitą przewagą nad pozostałymi. My tracimy do wałbrzyszan ponownie 8 punktów. We wrześniu była identyczna sytuacja, wówczas udało się tę stratę całkowicie zniwelować. Czy i tym razem tak się stanie? W tej rundzie na pewno nie całkowicie. Musimy uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać wyjaśniającej wszystko wiosny.
Najbliższym rywalem Chrobrego jest Celuloza Kostrzyn, która dość nieoczekiwanie całkiem śmiało poczyna sobie w III lidze, w ostatniej kolejce pokonując nawet Ilankę 3:2. Rzepinianie wygrywali w Kostrzynie 1:0 i 2:1, ale zabójcze okazały się gole Mateusza Lencewicza i Roberta Budzałka z 83. i pierwszej minuty doliczonego czasu gry.
Niewątpliwą sensację sprawili nowosolanie, wywożąc z Trzebnicy komplet oczek! Polonia Trzebnica już z nie takimi się rozprawiała w tym sezonie, ale na własnym terenie przegrywała mecze, który powinny być zwycięskie: z ostatnią dziś Tęczą i teraz 1:2 z Dozametem, którego gracze jeszcze w środę w ramach protestu nie wyszli na trening.
Pytanie – co robi Promień Żary w strefie spadkowej? Nie tak miał wyglądać ten sezon w wykonaniu żaran. Cele sięgały przecież czołówki tabeli. Gracze Promienia ambitnie powalczyli w Kątach Wrocławskich, już z nowym trenerem, bo Sylwestra Buczyńskiego zastąpił dotychczasowy szkoleniowiec juniorów młodszych tego klubu Robert Czepiński, ale za walkę zostali nagrodzenie jedynie w końcówce. Przegrali 2:3, choć było już 3:0 dla Motobi. W 90. minucie samobójcze trafienie zaliczył Adam Samiec, 120 sekund później drugiego gola dla Promienia zdobył Łukasz Czyżyk. Na ugranie czegoś więcej zabrakło czasu.

14. kolejka III ligi dolnośląsko-lubuskiej:

Celuloza Kostrzyn – Ilanka Rzepin 3:2
Bartosz Latuszek 70, Mateusz Lencewicz 83, Robert Budzałek 90 – Konrad Plucner 47, Michał Maślenik 81
Widzów:
Gości: 0

Moto-Jelcz Oława – Tęcza Krosno Odrz. 5:0
Łukasz Ochmański 19, Mateusz Milkowski 24, Krzysztof Gancarczyk 65, Waldemar Gancarczyk 75, Marcin Wielgus 83

Motobi Kąty Wr. – Promień Żary 3:2
Damian Szczepaniak 6, Jarosław Matkowski 27, Adam Mostowski 48 – Adam Samiec 89 (s), Łukasz Czyżyk 90

Polonia Świdnica – Chrobry Głogów 3:2
Marcin Józefowicz 19, 36, Dariusz Filipczak 90 (k) – Piotr Błauciak 74 (k), Konrad Węglarz 77 (k)
Widzów: 800
Gości: 117

W Ząbkowicach Śląskich pojawia się 200-osobowa załoga kibiców Górnika. Dojeżdżają jednak na drugą połowę. W pierwszej do klatki wchodzi kilku zwykłych sympatyków, którzy… wieszają wykonaną przez siebie fanę. Okazji nie zamierzają przepuścić fan-cluby Śląska. Gdy barwy już niemal w całości zostają przeciągnięte na stronę miejscowych, akcję przerywa wjazd mundurowych. Ekipa KSG po przyjeździe stosownie kara sprawców zamieszania z Wałbrzycha. Goście prezentują też skromniejszą oprawę z OW i transparentem adekwatnym do przypadającego dzień później święta „NIE UMIERA TEN KTO TRWA W PAMIĘCI ŻYWYCH”.