Podsumowanie 16. kolejki III ligi

Przybliżenie 16 kolejki w zasadzie można by zakończyć na meczu Moto-Jelcza Oława z Lechią Dzierżoniów. Działo się w nim wystarczająco dużo, by obdzielić wszystkim pozostałe sześć spotkań tej serii. Tak w skrócie: 11 żółtych kartek, w tym dwie czerwone, gracz z pola w bramce gospodarzy, złamany nos i uraz szczęki u przedstawicieli MJO, w efekcie czego mecz potrwał o 12 minut dłużej, gol na 1:0 w 84 i wyrównanie Lechii w… 99 minucie. W innych pojedynkach, swoją 12 bramkę w tym sezonie zdobył Marcin Adamczewski z Pogoni Świebodzin, dzięki czemu dość wyraźnie góruje w klasyfikacji najlepszych strzelców. Jego Pogoń wygrała 3:0. Skromniej, ale też zwycięsko z rywalizacji z Twardym Świętoszów wyszła Ilanka Rzepin Ścisk w czołówce więc pozostał, co kieruje wszelkie emocje na niedzielną, ostatnią w tym roku kolejkę trzeciej ligi. Nie sposób nie zwrócić uwagi na sam dół tabeli, gdzie pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł Orzeł Ząbkowice Śląskie. Gole Piotra Kupieca i Tomasza Dziekańskiego pozwoliły pokonać Celulozę 2:1, choć jeszcze za wcześnie, by mówić o wydostaniu się z samego dna.