Podsumowanie 19. kolejki

To była wyjątkowo mało atrakcyjna kolejka na trzecioligowych boiskach. W ośmiu spotkaniach padło jedynie 14 bramek, z czego w pierwszych 45 minutach tylko dwie. Na obiektach w Kątach Wrocławskich, Ząbkowicach i Oleśnicy spotkania kończyły się bezbramkowymi remisami. Mało brakowało a takim samym rezultatem zakończyłby się mecz lidera z outsiderem rozgrywek. Ostatecznie Górnik po bramce w 90 minucie Czecha Daniela Zinke odniósł bardzo cenne zwycięstwo i umocnił się na prowadzeniu w ligowej stawce.
Kolejny zawód spotkał fanów Polonii Świdnica. Po porażce u siebie w meczu z Moto-Jelczem, teraz przyszła kolej na klęskę z Promieniem Żary. Wydaje się, że marzenia o awansie w Świdnicy można już odłożyć na inny sezon.
Za to rewelacyjnie w dalszym ciągu spisują się zawodnicy z Żar. W trzech meczach zdobyli już 7 punktów, a przecież dwa spotkania zagrali z zespołami ze ścisłej czołówki.

19. kolejka III-ligi dolnośląsko-lubuskiej:

Vitrosilicon Iłowa – Moto-Jelcz Oława 1:3 (1:0)
Zbigniew Mastalerz 16 – Paweł Łodyga 52, 79, Waldemar Gancarczyk 76
Widzów: 250
Gości: 5
Po dobrym wyjeździe do Świdnicy, kibice z Oławy mieli okazję sporo udowodnić podczas wyjazdu do Iłowej. Co prawda teren nie jest zbytnio ciekawy kibicowsko, ale nawet to nie tłumaczy tylko 5 osób na tym wyjazdowym spotkaniu. Czyżby sprawdzało się powiedzenie, że jedna jaskółka wiosny nie czyni?

Promień Żary – Polonia Świdnica 2:0 (0:0)
Dariusz Bryjak 62, Łukasz Czyżyk 82
Widzów: 450
Gości: 13
Było to chyba najciekawsze pod względem kibicowskim spotkanie minionego weekendu. Kibice Promienia uformowali ponad 100 osobowy młyn i głośno wspierali swój zespół. Po przeciwnej stronie boiska zasiadło 13 fanów Polonii z jedną flagą, co mimo wielkanocnej soboty, raczej nikogo nie zwala z nóg.

Dozamet Nowa Sól – Pogoń Świebodzin 3:2 (1:0)
Radosław Druciak 16, Rafał Komar 66, Łukasz Kałużny 78 – Łukasz Chmielecki 73, Dariusz Nazar 90
Widzów:
Gości: 0
Nowosolanie po słabym starcie postanowili wznowić aktywniejszą działalność kibicowską i w 40 osób wspierają dopingiem swoich piłkarzy.

Górnik Wałbrzych – Łucznik Strzelce Krajeńskie 1:0 (0:0)
Daniel Zinke 90
Widzów: 1100
Gości: 0
Młyn Górnika na tym meczu liczył ok. 300 głów.

Orzeł Ząbkowice Śląskie – Tęcza Krosno Odrzańskie 0:0
Widzów: 400
Gości: 0

Polonia Trzebnica – Ilanka Rzepin 1:1 (0:0)
Mateusz Rakowski 87 – Christian Ndubuisi Nnamani 64
Widzów:
Gości: 0

Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie – Chrobry Głogów 0:0
Widzów: 0
Gości: 0 (mecz bez udziału publiczności)

Pogoń Oleśnica – Celuloza Kostrzyn 0:0
Widzów:
Gości: 0

fot. poloniasparta.pl