Podsumowanie 19. kolejki

Bez niespodzianek w pierwszej wiosennej kolejce. W zamykającym weekendowe zmagania w III lidze meczu rezerwy zielonogórskiej Lechii zremisowały z Unią Żary 1:1. Jedynego gola dla zielonogórzan zdobył wychowanek Chrobrego Głogów Gracjan Lewicki. Nie może być jednak w pełni usatysfakcjonowany, bowiem jego Lechia straciła komplet punktów na minutę przed końcem. Z kolei w najciekawszym pojedynku tej serii Górnik Polkowice ograł Polonię Świdnica 3:1, a goście największe pretensje mają do trójki sędziowskiej. W Żarach męczyły się rezerwy Zagłębia, ale zwycięstwo wymęczyły. Przesądziły o nim bramki w ostatnich dziesięciu minutach.
Chrobry dzięki wygranej z Łucznikiem i porażce Polonii wspiął się na 4. miejsce w tabeli. Ma jednak o jeden rozegrany mecz więcej od 5. w grupie Pogoni Oleśnica, której spotkanie z Pogonią Świebodzin zostały przełożone na środę 25. marca ze względu na warunki atmosferyczne, a co za tym idzie stan murawy na obiekcie w Oleśnicy.
Kibicowsko pokazali się nowosolanie. Fani Dozametu wspierali swoją drużynę w Ząbkowicach w sile 21 osób.