Podsumowanie 2. kolejki

Po drugiej kolejce w czołówce wielkich niespodzianek nie ma. Pierwsza trójka to te zespoły, które zapowiadają walkę o awans. Bardzo dobrze poczynają sobie beniaminkowie z Wałbrzycha i Trzebnicy, ale póki co na ich drodze stawały lubuskie ekipy, które od dłuższego czasu wyraźnie odstają.
O ile w pierwszej serii spotkań wielkich niespodzianek nie było, tak w drugiej nie wszystko toczyło się zgodnie z planem. Celuloza dobrze pokazała się już w starciu z Polonią Świdnica, co potwierdziła w starciu z Moto Jelczem. Gracze z Oławy początkowo mocno przycisnęli, ale razili nieporadnością. A że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić… Dodatkowo, gdy było już 2:0, szeregi gości za czerwoną kartkę musiał opuścić jeden z graczy. Tak więc wielki falstart Moto Jelcza w III lidze, na którym, być może, odbijają się dość spore zawirowania w okresie między sezonami. Na kolanach także Motobi po pojedynku na terenie Tęczy. Obie ekipy straciły kluczowe dla siebie postacie, ale wydawało się, że mimo wszystko Motobi pozostanie solidnym ligowcem. Póki co za wcześnie na deklaracje, ale porażka w Krośnie Odrzańskim dobrej oceny zawodnikom spod Wrocławia nie wystawia.
Z kolei najbliższy rywal Chrobrego, Pogoń Oleśnica, traci punkty w Rzepinie, ale dopiero po bramce w 87. minucie. Wcześniej sama miała okazje na objęcie prowadzenia, ostatecznie nie wytrzymując naporu gospodarzy w ostatnich minutach meczu.