Podsumowanie 20 kolejki

Za nami 20 kolejka dolnośląsko-lubuskiej III ligi. W jej hicie Chrobry pokonał wicelidera ze Świebodzina 4:1, spychając Pogoń na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Na jej miejsce wskoczyła natomiast Ilanka, która zremisowała na wyjeździe z Moto-Jelczem Oława, grając od 64 minuty w dziesięciu po tym, jak czerwoną kartkę za faul obejrzał Bartosz Kubacki.

Dopiero drugie w tym sezonie zwycięstwo odniósł ząbkowicki Orzeł pokonując Czarnych Witnica 3:1. Dla obu stron był to mecz nie o trzy, a przysłowiowe sześć punktów. Dzięki wygranej, Orzeł opuścił ostatnie miejsce. Na te spadli piłkarze z Witnicy.

Kolejne bramki dla Dozametu strzelali m.in. byli zawodnicy Chrobrego. Dwie zdobył Radosław Druciak, jedną Łukasz Szuszkiewicz, inne dołożyli Tomasz Rozynek i Wojciech Jurak, a nowosolanie pewnie pokonali Polonię Świdnica 5:2.

W Kostrzynie małe derby. Tam zdecydowanie ciekawej na trybunach, niż na boisku. W meczu który raczej nie stał na najwyższym poziomie, Celuloza wygrała z Orłem Międzyrzecz 2:1, a widowisko urozmaicił przyjazd zorganizowanej, 39-osobowej grupy fanów z Międzyrzecza.

O małą niespodziankę postarali się zawodnicy Lechii Dzierżoniów. Grający w Żarach z Promieniem, przetrzebieni urazami, podrażnieni wysoką porażką w swoim pierwszym meczu wiosny tym razem wygrali 2:1. Za trzy trafił Paweł Słonecki na minutę przed upływem regulaminowego czasu gry.

Z kolei nasz najbliższy rywal, Motobi Kąty Wrocławskie, pokonał na wyjeździe Polonię Trzebnica 1:0, zdobywając bramkę z rzutu wolnego już w 90 minucie meczu. Jej autorem był Adam Samiec.