Podsumowanie 22. kolejki

5 wiosennych kolejek ligowych za nami. Co za tym idzie? – słaba postawa pomarańczowo-czarnych, którzy obudzili się dopiero wczoraj, wygrywając po ładnym meczu w Świebodzinie, a którym właśnie ta wygrana pozwala plasować się w… ścisłej czołówce. Czy to jest normalne?
Punkty na własnym terenie zgubił GKS Jastrzębie, co skrupulatnie wykorzystali Opolanie – w dalszym ciągu liderzy naszej grupy, teraz jeszcze bardziej pewni swego. Nie poddaje się legnicka Miedź, która po zwycięstwie ze Skalnikiem wskoczyła na 2. lokatę w tabeli, mając jednak o 1 rozegrany mecz mniej od 3. drużyny – wspomnianego już GKS-u, którzy zaległe spotkanie odrobią w najbliższą środę w Radzionkowie. Wydaje się, że to właśnie opolsko-jastrzębsko-legnicka „trójca” powalczy między sobą o wymarzoną II ligę.

Kolejny mecz piłkarzy Chrobrego w środę, 19. kwietnia, kiedy to ich przeciwnikiem w IV rundzie okręgowego Pucharu Polski będzie V-ligowa Kuźnia Jawor. Spotkanie odbędzie się na terenie rywala.

22. kolejka III ligi gr. 3

Lechia Zielona Góra – Polar Wrocław 3-0
Widzów: ?
Gości: 0

Gawin Królewska Wola – Raków Częstochowa 0-2
Widzów: 300
Gości: 11, w tym 2 dziewczyny

Miedź Legnica – Skalnik Gracze 3-1
Widzów: 1000
Gości: 0

Odra Opole – Ruch Radzionków 2-1
Widzów: 3000
Gości: 0
„Cidry” były blisko celu, jednak ostatecznie musieli obejść się samym smakiem tego wyjazdu… Poważny kryzys to nie tylko problem radzionkowskich piłkarzy, ale i kibiców, którzy systematycznie dotrzymują im kroku – przecież jeszcze w zeszłym sezonie odwiedzili Opole w liczbie 150-ciu głów.

Walka Zabrze – Promień Żary 2-0
Widzów: [/b]
Gości: [b]

Dozamet Nowa Sól – Polonia Słubice 0-0
Widzów: 700
Gości: 0

GKS Jastrzębie – Rozwój Katowice 1-1
Widzów: 2800
Gości: 0

Pogoń Świebodzin – Chrobry Głogów 2-3
Widzów: ok. 700
Gości: 0
Stadion w Świebodzinie zamknięty dla przyjezdnych, stąd na meczu z Pogonią nie pojawiła się zorganizowana grupa głogowskich kibiców.