Podsumowanie 22 kolejki

Za nami 22 kolejka trzeciej ligi. Do udanych tego weekendu nie zaliczą walczące o utrzymanie zespoły Orła Ząbkowice i Twardego Świętoszów, które uległy kolejno Polonii Świdnica u siebie i Celulozie Kostrzyn na wyjeździe. Postacią tej kolejki można okrzyknąć Dariusza Filipczaka z Polonii, który ustrzelił hat-tricka, ale to jeszcze nic. Dwie z trzech bramek padły bezpośrednio z… rzutów rożnych.

W Ząbkowicach Śląskich jeszcze z początkiem drugiej połowy utrzymywał się remis po 2. Wtedy czerwoną kartką ukarano Mateusza Szwarga, a grająca w przewadze Polonia wykorzystała to bezlitośnie.

Sporo dramaturgii w Kostrzynie. Jeszcze na kwadrans przed końcem Twardy prowadził z Celulozą 2:1. 8 minut później padł gol wyrównujący stan meczu, a w czwartej minucie doliczonego czasu gry rozstrzygający losy pojedynku. Jego autorem był Artur Anioł. Twardy jednak po raz kolejny potwierdza, że zdąży jeszcze napsuć krwi kilku ekipom.

W innych meczach: serie pojedynków lokalnych rywali zainicjowały Polonia Trzebnica i Moto-Jelcz Oława, a 2:1 wygrali gospodarze. Również gospodarze zwyciężyli w spotkaniu Promienia Żary z Pogonią Świebodzin. Wynik to 3:0, a wszystkie bramki padły w ostatnich 25 minutach. Remisem 1:1 zakończył się mecz Czarnych Witnica z Orłem Międzyrzecz. W Nowej Soli Dozamet pokonał 2:1 Lechię Dzierżoniów, potwierdzając dobrą formę w tej rundzie: do tej pory wygrał wszystko u siebie, nie poległ jeszcze na wyjeździe, gdzie dwukrotnie remisował i raz triumfował.