Podsumowanie 29. kolejki

W 29. kolejce, spośród czołówki punkty straciła tylko Polonia Trzebnica. Podopieczni Ireneusza Mamrota od 83 minuty przegrywali w Nowej Soli 0:1, jednak radość nowosolan po golu Łukasza Kałużnego nie trwała zbyt długo. 120 sekund później do remisu doprowadził Adrian Teodorczyk. Już w doliczonym czasie gry sędzia nie uznał gościom bramki na 2:1, sygnalizując pozycję spaloną, jednak gracze Polonii ani myśleli się z tym pogodzić. Wedle naszych wiadomości, w ramach protestu chcieli zejść z murawy, a po końcowym gwizdku naubliżali arbitrom.
Bramki nie uznano też Orłowi grającemu w Wałbrzychu. – Może inaczej potoczyło by się to spotkanie, gdyby sędzia uznał prawidłowo strzelonego gola przez Orła w 15 minucie – mówił stronie ksorzel.pl trener ząbkowiczan Radosław Albrecht. Górnik wygrał 5:0, a strzałem życia popisał się Marcin Morawski (uderzenie z ponad 30 metrów).
Niespodzianki nie było też w Głogowie, gdzie Polonia Świdnica, walcząca w tym meczu nie tylko o punkty dla siebie, poległa 0:1. Wiele wskazuje na to, że będziemy mieć finisz rodem z ekstraklasy, ale może jeszcze się wstrzymajmy…

Do Krosna Odrzańskiego nie wybrali się oławianie, co świadomie przypłacili walkowerem. Działaczom Tęczy zależy jednak na honorowym zachowaniu się i ostatecznie zgodzili się na rozegranie spotkania w innym terminie. Jeśli DZPN nie wyrazi na to zgody, a zapewne tak się stanie, Tęcza jest skłonna do zweryfikowania wyniku meczu na obustronny walkower.